ru ua

Глави МЗС Австралії та Нідерландів сьогодні відвідають Україну

Міністри закордонних справ Австралії Джулія Бішоп і Нідерландів Франс Тіммерманс сьогодні відвідають Україну. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС Австралії.

"Сьогодні я відправлюся в Україну з голландським міністром закордонних справ Франсом Тіммермансом, щоб зустрітися з керівництвом України в Києві і обговорити способи реалізації резолюції Ради безпеки ООН з розслідування аварії малайзійського літака рейсом MH17", - цитується в повідомленні заява Бішоп.

За її словами, австралійська влада будуть робити все можливе для надання допомоги у якнайшвидшій репатріації загиблих у катастрофі громадян Австралії.

Крім того, за її словами, серед пріоритетів - забезпечення доступу експертів до місця аварії літака в Донецькій області. "Це місце залишається під контролем проросійських сепаратистів. Переговори про доступ ведуться. Ми готові надати будь-яку допомогу і необхідні ресурси", - заявляє Бішоп.

Нагадаємо, 17 липня о 16:20 в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс Амстердам - ​​Куала-Лумпур (рейс MH17). Загинули всі 298 осіб, які перебували на облавку: 283 пасажири, серед яких 3 немовлят, і 15 членів екіпажу.

У числі жертв - 193 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство - США. У списку також значаться 43 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії. Ще 10 жертв трагедії - піддані Великобританії, у одного з яких було друге громадянство - ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади та 1 - Нової Зеландії.

Влада України стверджує, що літак збили бойовики. Водночас бойовики заперечують свою причетність до інциденту.