ru ua

Глави МЗС Німеччини і Франції зробили спільну заяву після зустрічі з Зеленським

Глави МЗС Німеччини і Франції зробили спільну заяву після зустрічі з Зеленським Фото: Володимир Зеленський і глави МЗС Німеччини і Франції (twitter.com/AuswaertigesAmt)

Франція і Німеччина будуть активно задіяні в процесі пошуку рішення у розв’язанні конфлікту на сході України

Франція і Німеччина висловили президенту Володимиру Зеленському готовність дати новий імпульс переговорному процесу у "нормандському форматі", а також обговорили інцидент у Керченській протоці. Про це йдеться у спільній заяві міністра Європи та закордонних справ Жана-Іва Ле Дріана і німецького міністра закордонних справ Хайко Мааса, оприлюдненій на сайті МЗС Франції.

У заяві говориться, що Франція і Німеччина і надалі будуть активно задіяні в процесі пошуку рішення у розв’язанні конфлікту на сході України і у відновленні територіальної цілісності України.

"Ми раді зустрічі, яка відбулася сьогодні з президентом Зеленським в рамках першого спільного візиту до Києва, який cтав нагодою ще раз продемонструвати підтримку, яку Франція і Німеччина надають Україні в момент численних викликів, які стоять перед цією країною", - йдеться в спільній заяві.

Вони висловили задоволення з приводу того, що Зеленський ще раз підтвердив пріоритетність відновлення миру, а також відданість Мінським домовленостям та "нормандському формату".

“Ми висловили президенту Зеленському нашу готовність дати новий імпульс переговорному процесу, після п’яти років від початку конфлікту, який спричинив понад 13 тисяч смертей і від якого й досі потерпають цивільні мешканці сходу України. Ми також обговорили інцидент у Керченській протоці, який продемонстрував у листопаді минулого року, що ризики дестабілізації залишаються значними. Ось чому ми також зустрілися з родичами моряків, ув’язнених Росією з листопада в порушення міжнародного права, щоб продемонструвати нашу підтримку цим родинам, які проходять через випробування відсутності близьких", - сказано в заяві.

Глави МЗС Франції та Німеччини заявили, що їхні держави продовжуватимуть вимагати безумовного звільнення всього екіпажу, як цього вимагає Міжнародний трибунал з морського права у своєму рішенні 25 травня.

"Сьогодні більше ніж будь-коли раніше, Росія повинна продемонструвати політичну волю і відповідальність задля відновлення атмосфери довіри між сторонами, а не загострювати напруженість. Ми чекаємо від Росії жестів, зокрема, негайного звільнення 24 незаконно утримуваних з 25 листопада моряків. Німеччина і Франція стоять поруч зі сторонами, аби сприяти відновленню конструктивної дискусії, Обговорення з обома сторонами незабаром продовжиться, зокрема, з метою створення передумов для проведення саміту глав держав або урядів у "нормандському форматі", - заявили дипломати.

Нагадаємо, сьогодні Зеленський зустрівся з главами МЗС Німеччини та Франції. Зазначимо, Німеччина і Франція є сторонами нормандського формату по врегулюванню ситуації на Донбасі, а Маас і Ле Дріан беруть активну участь у його просуванні. Раніше лідери України та Німеччини - Володимир Зеленський та Ангела Меркель - обговорили нормандський формат.