Головним міноритарем Сбербанку РФ стала англійська управляюча компанія Ashmore

НовиниЕкономіка    22.08.2011 - 10:51

Головним міноритарем Сбербанку РФ стала англійська управляюча компанія Ashmore, яка через свій фонд володіє долею в капіталі Сбербанку на 0,87%. Раніше заступник голови правління Сбербанку Бела Златкіс говорила, що після виходу з капіталу банку засновника "Максі-групп" Миколи Максимова доля найбільших міноритарів не перевищує 0,3%.

Інвестиція Ashmore, яка оцінюється в 525 млн дол., була зроблена через один з фондів для кваліфікованих інвесторів компанії Ashmore Russian Equity Fund: він зареєстрований на островах Кайманових для вкладень в країни Центральної і Східної Європи, включаючи Росію. Інвестиційна декларація фонду дуже широка і дозволяє інвестувати в одну акцію до 50% від активів фонду. У портфелі Ashmore Russian Equity Fund доля Сбербанку складає 26,6%, загальний же обсяг фонду, таким чином, складає ледве більше 2 млрд дол.
У списку інвесторів Сбербанку Ashmore потіснила американську Capital World Investors, яка зараз володіє долею в 0,5% на 300 млн дол. (за рахунок серпневого зниження котирувань Capital World Investors втратив близько 100 млн дол.). Третім за величиною міноритарним акціонером банку є BlackRock, доля якого знизилася до 180 млн дол., через падіння котирувань, так і через продаж ним 7 млн розписок російського банку.
У прес-службі Сбербанку сказали, що не мають в своєму розпорядженні інформації про нового крупного акціонера.
Ashmore Investment Management спеціалізується на створенні фондів за правилами UCIS, які найменш зарегульовані і створені для кваліфікованих інвесторів. Компанія була створена в 1992 році і була "дочкою" Australia and New Zealand Banking Group (ANZ), зараз контроль над Ashmore, яка управляє активами майже в 66 млрд дол., належить її топ-менеджерам: що займає 488-е місце в рейтингу Forbes Марку Комбсу, Майклу Бенсону, Гриму Деллу, Ніку Ленду, Джонатану Еск'юту і Мелде Доннеллі.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top