Глава ЦБ Франції: Країна збереже найвищий кредитний рейтинг за умови повного позбавлення від бюджетного дефіциту

НовиниЕкономіка    06.11.2011 - 13:01

Франція зможе зберегти довгостроковий суверенний кредитний рейтинг на рівні ААА, якщо владі вдасться назавжди позбутися бюджетного дефіциту. Таку заяву зробив голова Банку Франції Крістіан Нуайє. При цьому Нуайє, який також є членом ради Європейського центрального банку (ЄЦБ), вважає, що Франція, а також інші європейські держави, які зазнають фінансових труднощів, не повинні розглядати ЄЦБ як невичерпне джерело допомоги: їм необхідно шукати вихід з несприятливої економічної ситуації шляхом структурних реформ.
Варто зазначити, що уряд Франції визнає необхідність до 2013 р. скорочення будь-якою ціною бюджетного дефіциту країни, який зараз дорівнює 5,7% від обсягу ВВП, до рівня 3%, що офіційно є максимально допустимим в Європейському союзі.
Нагадаємо, раніше міжнародне рейтингове агентство Мoody's оголосило про намір переглянути найвищий кредитний рейтинг Франції ААА, якщо уряд країни не досягне успіху в проведенні фінансових і економічних реформ. При цьому аналітики Мoody's заявили, що фінансова стійкість Франції помітно ослабла, як і в інших країнах єврозони, які відчувають на собі наслідки економічної кризи, що, у свою чергу, призвело до погіршення боргових параметрів країни.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top