Голова Ради НБУ пояснив зростання курсу долара

Київ, Вівторок 15 вересня 2020 12:05
Голова Ради НБУ пояснив зростання курсу долара
Фото: Богдан Данилишин (прес-служба НБУ)

Бізнес закладає девальвацію у свої розрахунки

Курс долара до гривні на міжбанківському валютному ринку зріс до 28 гривень через девальваційні очікування. Бізнес укладає угоди з поставками валюти наперед.

Про це голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у Facebook.

"В останні дні літа на міжбанківському ринку збільшився попит на безготівкову іноземну валюту з боку клієнтів банків, передусім на умовах "форвард", що може свідчити про посилення девальваційних очікувань економічних суб’єктів на тлі невизначеності із поширенням епідемії COVID-19 та можливості запровадження нових обмежень економічної активності в Україні", - значив він.

Водночас, як зазначив голова Ради НБУ, послаблення курсу гривні матиме позитивний вплив на збільшення надходжень до державного бюджету митних зборів в іноземній валюті, сума яких перераховується за офіційним курсом НБУ. Крім того, в умовах плаваючого обмінного курсу гривні, послаблення курсу гривні до іноземних валют сприятиме збалансуванню макроекономічних показників.

"Національний банк наразі утримується від проведення інтервенцій з продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку, проте здійснює активний моніторинг стану міжбанківського ринку та у разі потреби забезпечить достатню пропозицію іноземної валюти для збалансування попиту та пропозиції на ринку", - додав Данилишин.

Голова Ради НБУ пояснив зростання курсу долара

Як повідомляло РБК-Україна, проект державного бюджету України на 2021 рік розрахований на обмінному курсі 29,1 гривень за долар.

Згідно з прогнозом групи ICU, на поточному тижні курс гривні може продовжити поступове ослаблення. При відсутності втручання Національного банку, в такій динаміці може відбутися ослаблення курсу гривні вище 28 грн/долар.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся