Голова Ради НБУ назвав причини прискорення зростання економіки України

Голова Ради НБУ назвав причини прискорення зростання економіки України
Фото: Богдан Данилишин (прес-служба НБУ)

До якості зростання ВВП України є серйозні запитання

Прискорення зростання економіки України у II кварталі 2019 року до 4,6% відбулося завдяки торгівлі та сільському господарству. Про це написав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин в особистому коментарі на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначив Данилишин, швидше за все, є дві ключові складові такої динаміки ВВП України.

"Перша - зростання роздрібного товарообігу: на 10,3% січень-червень поточного року до відповідного періоду 2018 року і на 7,8% в II кварталі 2019 року в порівнянні з II кварталом минулого року", - написав він.

Данилишин вважає, що неабиякою мірою це пов’язано зі зростанням доходів населення. За підсумками червня номінальна середня зарплата зросла на 8,1 % в річному вимірі.

"Однак досить тривалий період зростання зарплат, що спостерігається в нашій країні, вказує на те, що без підвищення продуктивності і ефективності праці підвищення зарплат може загальмуватися, якщо і зовсім не припинитися. Тим більше, що однією з причин зростання зарплат є масова трудова міграція, потенціал якої, ймовірно, підійшов до межі",- додав він.

На думку голови Ради Національного банку, друга ключова складова гарної динаміки ВВП - зростання в сільському господарстві. Індекс сільськогосподарської продукції за січень-червень цього року зріс на 5,8%, у II кварталі 2019 року в порівнянні з II кварталом минулого року - на 6,3%. До речі, в агрокомплексі ситуація передбачувано продовжує поліпшуватися - за 7 місяців індекс сільгосппродукції склав 112%.

"І ось тут я задаюся питанням, яке ставив собі не раз, і яке мене турбує все більше і більше - як довго сільське господарство зможе залишатися основним тригером економічного зростання України?" - прокоментував він.

У той же час, індекс промислової продукції за січень-червень 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року продемонстрував дуже скромний показник, склавши 100,5%. "Зростання на 0,5% не особливо вражає", - відзначив голова Ради НБУ.

Як зазначив Данилишин, вже зараз можна констатувати наступне - незважаючи на досить пристойні темпи економічної динаміки України, до якості зростання залишаються серйозні запитання. "Особливо, якщо розглядати проблему крізь призму сучасної технологічної парадигми", - додав він.

Голова Ради НБУ назвав причини прискорення зростання економіки України

Голова Ради НБУ назвав причини прискорення зростання економіки України

Як повідомляло РБК-Україна, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП)України в 2018 році зріс на 3,3% в порівнянні з 2017 роком. Таким чином, зростання став максимальним за останні сім років.

Нагадаємо, Національний банк поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту в Україні у 2019 році з 2,5% до 3,0%. Крім того, НБУ поліпшив прогноз зростання ВВП України до 2020 року з 2,9% до 3,2%. За оцінками НБУ, основним драйвером економічного зростання в наступні роки буде залишатися внутрішній попит.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся