ua en ru

Глава Міненерго РФ оцінив додаткові потреби України в газі в 9-10 млрд куб. м

Глава Міненерго Росії Олександр Новак оцінює додаткові потреби України в природному газі в обсязі до 10 млрд кубометрів газу.

Глава Міненерго Росії Олександр Новак (на фото) оцінює додаткові потреби України в природному газі в обсязі до 10 млрд кубометрів газу. Про це він заявив сьогодні в ході робочої зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим, повідомляє прес-служба російського енергетичного відомства.

"Сьогодні закачано приблизно 16,5 млрд кубометрів, з яких активного газу приблизно 11-12 млрд, решта - це буферний газ. І за нашими оцінками, дефіцит становить до 9-10 млрд кубометрів. Це, звичайно, великий обсяг", - повідомив Новак.

У зв'язку з цим, на його думку, необхідно відновлювати поточні поставки, для того щоб забезпечити нормальне проходження зими і баланс енергоспоживання в Україні і, відповідно, надійні постачання європейським споживачам.

"Тому ми обговорили умови, за яких таке відновлення може бути розпочато в жовтні. У нас, я хочу зазначити, загальна позиція з Єврокомісією щодо умовам забезпечення нових поставок і реструктуризації заборгованості. Вона полягає в наступному: "Газпром" може поставити "Нафтогазу" мінімальні обсяги - 5 млрд куб. м по системі takе-or-pay в режимі передоплати, "Нафтогаз" зобов'язаний буде сплатити в режимі передоплати газ в обсязі 5 млрд куб. метрів. При цьому додатковим аукціоном може бути ще 5 млрд кубометрів, але вже не по системі take-or-pay, а за системою додаткових заявок, якщо такі знадобляться в результаті проходження зимового температурного режиму", - пояснив російський міністр.

Відзначимо, раніше сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що тристоронні газові переговори у форматі Україна - Європейська Комісія - Росія можуть відбутися через тиждень.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що дата наступного раунду газових переговорів між Україною, Росією і ЄС буде визначена після 7 жовтня.

Попередня тристороння зустріч відбулася 26 вересня в Берліні, де Україна, Росія і Єврокомісія обговорили пропозиції Єврокомісії щодо врегулювання кризи, і зараз продовжують пошук компромісного варіанту. Зокрема, єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер заявив журналістам, що ЄС і РФ погодили так званий "зимовий пакет".

Проект "зимового пакету" передбачає, що Україна до кінця 2014 р. сплатить Росії 3,1 млрд дол. боргу за газ, а "Газпром" зобов'язується поставити 5 млрд куб. м газу за 385 дол. після оплати Україною 2 млрд дол. боргу. Дія цього договору розраховане на 6 місяців.