Голова Харківської ОДА першим виконав розпорядження Зеленського з перевірки пожежної безпеки

Субота 07 грудня 2019 20:09
Голова Харківської ОДА першим виконав розпорядження Зеленського з перевірки пожежної безпеки
Фото: Олексій Кучер перевіряє пожежну безпеку (kharkivoda.gov.ua)

У Харківській області потрібно перевірити 3 тис. закладів

Чи насправді захищені від пожеж заклади з масовим перебуванням людей, разом зі спеціалістами ДСНС 7 грудня перевіряв голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер. Інспекцію провели в закладах міста Лозова, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Харківської ОДА.

"На жаль, у Одесі відбулась страшна трагедія. Тому президент дав доручення Кабінету міністрів України провести інспекцію всіх закладів та місць скупчення людей. Це дитячі садки, школи, гуртожитки. Я дав відповідне доручення як профільному департаменту, так і керівнику ДСНС в Харківській області: не чекати документів від Кабміну, а негайно реагувати на доручення. Збирати відповідну комісію та розпочати перевірку закладів", - сказав Кучер.

За його інформацією, закладів, які необхідно перевірити на пожежну безпеку, в області нараховується близько 3000. У ДСНС відзначають, що їх перевірятимуть біля 200 співробітників відомства.

"Президентом було поставлено завдання: до 10 січня всі об’єкти необхідно проінспектувати", - акцентував увагу рятувальників голова ХОДА.

Старт перевіркам він дав особисто. Разом із начальником ДСНС України в Харківській області Олександром Волобуєвим, директором Департаменту цивільного захисту ХОДА Павлом Пономаренком та Лозівським міським головою Сергієм Зеленським Олексій Кучер відвідав 3 заклади міста Лозова: Лозівський вищий коледж мистецтв, дитячо-юнацьку спортивну школу "Юність" та НВК №10.

Зауваження до пожежної безпеки були виказані в кожному з закладів, проте в найгіршому стані виявився коледж мистецтв, який знаходиться в підпорядкуванні Харківської обласної ради. У закладі, де навчається 227 дітей, взагалі відсутня протипожежна сигналізація. Кошти на неї керівництво просить уже не перший рік. Але необхідні 1,8 млн грн досі не виділили.

"Я вже вдруге відвідую заклад обласного підпорядкування, і він у гіршому стані, ніж той, який фінансується за рахунок місцевих коштів. Це є великою проблемою, - зауважив Кучер. - Я зараз буду з’ясовувати, чому так відбувалося, чому керівництво області не реагувало. Будемо робити висновки. Звісно, що вже мені виправляти те, що відбувається тут. Найближчим часом відреагуємо. Так не може бути, щоб діти фактично знаходилися в небезпеці".

Голова ХОДА доручив директору Департаменту цивільного захисту ХОДА до понеділка зібрати всю документацію та історію листування щодо пожежної сигналізації в ліцеї. Керівництву ДСНС Олексій Кучер нагадав про відповідальність за результати проведеної роботи та відзначив: "Ми бачимо, що такі трагедії відбуваються, коли наявна недбалість керівництва. На вас покладається обов’язок усе перевірити - і негайно цю роботу розпочати".

Нагадаємо, перевірити стан протипожежної безпеки закладів з масовим перебуванням людей Кабінету міністрів України та місцевим органам влади доручив Президент України Володимир Зеленський. Таким чином він відреагував на трагічні події в Одесі, де 4 грудня сталася масштабна пожежа в коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Кількість загиблих у цій пожежі вже зросла до 5 осіб, а доля ще 10 людей лишається невідомою.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся