ru ua

ДКЦПФР встановила нові вимоги до якості активів інститутів спільного інвестування.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановила нові вимоги до якості активів інститутів спільного інвестування. Про це повідомляє прес-служба комісії. У змінах до Положення про склад та структуру активів інституту спільного інвестування чітко виписані ознаки паперів, які не можуть входити до портфелів корпоративних і пайових інвестфондів. Зокрема, йдеться про цінні папери, які не мають міжнародного ідентифікаційного номера, в разі, якщо його наявність - вимога закону. Також встановлено заборону щодо наявності у складі активів фондів цінних паперів тих емітентів, котрі:
- протягом двох років не подають до Комісії з цінних паперів та фондового ринку щорічної інформації про діяльність, не оприлюднюють її;
- розташовані не за місцем державної реєстрації;
- є збитковими протягом двох років і при цьому їхні цінні папери не допущені до торгів на біржах (для ІСІ диверсифікованого типу).

Компанія, котра управляє активами фонду, в чиєму портфелі є такі цінні папери, зобов'язана їх позбутися.

Акції емітентів, діяльність яких за результатами двох років виявилися збитковою, втрачатимуть у ціні: за перший рік - з коефіцієнтом 0,25%, другий - 0,50%, кожен наступний рік -до 0,75% від балансової вартості.

Акції, випуск яких скасовано Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку або за рішенням суду, нічого не коштуватимуть. Цінні папери, обіг яких зупинено (крім випадку з реорганізацією емітента) оцінюватимуться за останньою балансовою вартістю доти, поки їх не можна буде оцінити за ринковою ціною.