Медведчук: Героїзація ОУН-УПА негативно вплине на відносини України і Польщі

Слова польського історика і сенатора від партії "Право на справедливість" Яна Жаріна про те, що його турбують нинішні націоналістичні тенденції в українському суспільстві - серйозний сигнал для України, яка звикла сприймати підтримку Польщі як щось само собою зрозуміле. Про це у своєму блозі на сайті громадського руху "Український вибір" пише лідер руху Віктор Медведчук.

"Протягом кількох років польські політики виступали найактивнішими євроадвокатами і лобістами євроінтеграції України. Однак з недавніх пір у діалозі Києва і Варшави з'явилися нові нотки. Результати президентських виборів, на яких переміг представник партії "Право і справедливість", а потім і парламентських, що закріпили впевнену перемогу "ПіС", свідчать про те, що поляки переглянули своє ставлення до проєвропейської української влади", - зазначає він.

Політик нагадує, що 9 квітня, після виступу в українському парламенті Президента Польщі Броніслава Коморовського, народні депутати 271 голосом підтримали закон про героїзацію бійців ОУН-УПА. За словами Медведчука, в Польщі це розцінили як ляпас. "В результаті активний українсько-польський діалог зійшов нанівець, а новообраний Президент Польщі вважав за краще витримати паузу у відносинах з Києвом. Причому ця пауза затягнулася до непристойності. За 5 місяців після обрання на пост президента Анджей Дуда так і не зібрався з візитом в Україну", - підкреслив він.

Медведчук упевнений, що загравання української влади з радикальними силами і героїзація ОУН-УПА тепер отримають іншу оцінку у Польщі, що, безумовно, вплине і на відносини наших країн, і на міжнародний імідж України.

Крім того, Медведчук дотримується думки, що притихла на час дискусія про те, чи повинен Львів належати Польщі, ризикує розгорітися з новою силою. "І це вже може стати серйозною проблемою у відносинах Києва і Варшави", - резюмує він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся