ua en ru

Німеччина вивезла частину свого золотого запасу з Франції

Німеччина вивезла частину свого золотого запасу з Франції Фото: Німеччина забрала з французьких сховищ свій золотий запас

Всього зі сховищ у Парижі вивезена 91 тонна золота

Федеральний банк Німеччини на три роки раніше терміну завершив заплановану раніше операцію по поверненню частини золотого запасу країни з-за кордону, зокрема з Франції. Про це повідомляє прес-служба німецького регулятора.

При цьому, йдеться у повідомленні, у США до цих пір залишається 1236 тонн золота, що є майже третю запасу.

З початку 2017 року у Німеччини були доставлені злитки загальною вагою 91 тонну, що зберігалися раніше в сейфах Банку Франції в Парижі.

Вивозити свій золотий запас з сховищ інших країн Бундесбанк почав в 2013 році. Спочатку вивезти 374 тонни золотих злитків із сховищ Парижа і 300 тонн з Нью-Йорка планувалося в 2020 році, проте операцію вели з випередженням графіка і закінчили на три роки раніше терміну.

Як пояснює німецький регулятор, головною метою повернення золота на батьківщину було зміцнення довіри до гаранта фінансової системи країни. Крім того, ЦБ зацікавлений у забезпеченні можливості з максимальною оперативністю продавати золото за іноземну валюту.

Згідно з оперативними даними Бундесбанку, в його сховищах у Франкфурті-на-Майні зібрано зараз 1710 тонн золота або 50,6% усього золотого запасу Німеччини. Ще 1236 тонн (36,6% золотого запасу Німеччини) лежить в сховище Федерального резервного банку Нью-Йорка, а 432 тонни (12,8%) - у сейфах Банку Англії в Лондоні.

Оновлений звіт про розмір золотого запасу Німеччині Бундесбанк має намір опублікувати навесні 2018 року.

За розміром золотого запасу Німеччина (3378 тонн) займає друге місце в світі, поступаючись тільки США (8133,5 тонни).

Нагадаємо, станом на 1 серпня 2017 року, золотовалютні резерви України становлять 18 млрд доларів.