Німеччина збалансує бюджет до 2014 р., - Мінфін

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 05:05

Дефіцит бюджету Німеччини скоротиться до 1,5% ВВП цього року, а в 2014 р. бюджет країни буде збалансований, повідомило Міністерство фінансів Німеччини в понеділок, передає Reuters.

Згідно Маастрихтським критеріям, дефіцит бюджету країни-члена єврозони не повинен перевищувати 3% ВВП. Дефіцит Німеччини прийде у відповідність з цими правилами на два роки раніше, ніж потрібно.

Раніше міністерство говорило, що дефіцит, ймовірно, опуститься в цьому році нижче 2% ВВП. Проте влада все ж очікувала, що в 2015 р. дефіцит ще збережеться. У 2010 р. цей показник досяг 3,3% річних - вище 3-процентної стелі, встановленої Маастрихтськими критеріями.

Сума заборгованості Німеччини впаде до 80% ВВП до кінця поточного року, що на 3 процентних пункти нижче, ніж роком раніше. Далі заборгованість буде послідовно скорочуватися до 71% в 2015 р., повідомило міністерство. Маастрихтськими критеріями встановлений ліміт у 60%.

Надходження від податків зросли в липні на 9,9% у річному вирахуванні.

Міністерство фінансів також повідомило, що нинішня криза на фінансових ринках може знизити споживчий попит, але воно все ж чекає, що економіка збереже позитивну тенденцію.

Німеччина була "зіркою" в Європі з закінчення фінансової кризи 2008 р., і її швидке відновлення допомогло стимулювати її європейських торговельних партнерів. Проте економіка країни вже сповільнилася, погрожуючи неприємними наслідками для єврозони.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top