Німеччина звинувачує Росію в невиконанні домовленостей щодо України

НовиниПолітика    06.10.2014 - 09:25
Німеччина звинувачує Росію в невиконанні домовленостей щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Німеччина звинувачує Росію в невиконанні домовленостей щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це в інтерв'ю газеті "Комерсант" сказав спецкоординатор уряду Німеччини з питань співпраці з Росією, Центральною Азією і країнами Східного партнерства Гернот Ерлер, що побував в Москві.

"Зараз багато європейські політики, в тому числі й німецькі, розчаровані діями РФ і російського керівництва. Зараз мова йде про реалізацію угод контактної групи від 5 і 19 вересня. Але, на жаль, ми не бачимо, щоб Росія була активно залучена до їх втілення. Зокрема, за підсумками моїх переговорів у Москві мені неясно, як буде здійснюватися контроль кордонів. Очевидно, що у Росії є сумніви на цей рахунок: несподівано ставиться питання, які саме відрізки кордону маються на увазі, як далеко поширюється контроль, піднімається тема суверенітету РФ", - відзначає Ерлер.

Німеччину турбує той факт, що ДНР і ЛНР готують місцеві вибори на 2 листопада, всупереч мінським домовленостями.

"Ми практично не бачимо тиску Росії на людей, які контролюють Донецьк і Луганськ, щоб пункти домовленостей могли виконуватися крок за кроком. Ополченці у Донецьку і Луганську мають намір провести власні вибори 2 листопада, що не передбачено угодами контактної групи. Це означає, що вони трактують домовленості як крок до незалежності, яка слідом за приєднанням Криму стала важким ударом для територіальної цілісності України", - вважає Ерлер.

Він також розповів, що в Москві йому відмовили у зустрічі з представниками Держдуми, що, на думку Ерлера, свідчить про небажання Росії йти на врегулювання.

"Це поганий знак, сигнал посилювання ситуації і того, що деякі відносяться до поточного положення нерозважливо, бояться взаємодіяти з іншою стороною", - зазначив представник Німеччини.

За його словами, Німеччина і хотіла б скасувати санкції проти Росії, але для цього, за його словами, Росія нічого не робить.

"Потрібні дії, потрібна активність на місцях", - зазначив Ерлер.

Санкції, за словами представника Німеччини, завдають великої шкоди економіці країни, але бізнес погодився, що політика все ж повинна бути в пріоритеті.

"Представники німецької промисловості, які звертали нашу увагу, в той же час визнавали пріоритет політики. У нас є економічні та промислові інтереси, але першу скрипку має грати політика. Адже йдеться про засадничі речі, аж до миру в Європі: що буде далі, якщо порушуються домовленості, анексуються окремі області, привносяться заворушення в країну? Це настільки серйозна тема, що економічні інтереси повинні відступити на другий план", - підкреслив Ерлер.

Нагадаємо, Франція в найближчі дні планує почати спільну операцію з Німеччиною по стеженню за припиненням вогню між українською армією і сепаратистами на Донбасі.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top