Німеччина допускає розпад Євросоюзу через кризу біженців

Субота 13 лютого 2016 21:58
Німеччина допускає розпад Євросоюзу через кризу біженців
Фото: Штайнмаєр і Ґабріель

"Європа - посеред найбільшого тесту на міцність у своїй історії"

Віце-канцлер і міністр економіки Німеччини Зіґмар Ґабріель та міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальт Штайнмаєр застерігають від розпаду Європейського Союзу через кризу біженців. Про це йдеться в листі, адресованому всім соціал-демократичним главам урядів та держав Європи, передає Німецька хвиля.

Німецькі урядовці вказують на кризу біженців як можливу причину такого розвалу, наполягаючи на загальноєвропейському рішенні й застерігають країни від окремих дій.

"Для цього ми маємо показати, що Європа дієздатна та здатна до сильних спільних рішень", - йдеться у спільному листі.

"Європа перебуває, мабуть, посеред найбільшого тесту на міцність у своїй історії", - додали політики.

Ґабріель і Штайнмаєр також висловилися за пошук компромісу в дискусії між Великобританією та Брюсселем щодо майбутнього членства Лондона в ЄС. За їхніми словами, такий компроміс "зміцнить Європу". Водночас реформи ЄС, на яких наполягає британський уряд, не мають призвести до "внутрішньої дезінтеграції чи блокади Євросоюзу".

"Тож через це для нас невід'ємною частиною порозуміння є умова, що на подальші кроки з інтеграції не накладуть вето", - наголошено в листі.

Нагадаємо, раніше в суботу держсекретар США Джон Керрі закликав Великобританію залишитися в складі Європейського Союзу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся