ru ua

Генпрокурор доручив перевірити заяву Тимошенко про її побиття співробітниками Качанівської колонії

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка 23 квітня 2012 р. направив прокурору Харківської області Геннадію Тюріну доручення про проведення дослідчої перевірки в порядку, передбаченому статтею 97 Кримінально-процесуального кодексу України за заявою екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко щодо незаконних, на її думку, дій службових осіб Качанівської колонії №54, пов'язаних з її перевезенням 20 квітня 2012 р. для проходження обстеження та реабілітаційних процедур до клінічної лікарні №5 "Укрзалізниці". Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

У дорученні також йдеться про необхідність проведення грунтовної перевірки доводів Тимошенко про застосування до неї службовими особами колонії заходів фізичного впливу, якими, за її твердженням, їй спричинені тілесні ушкодження.

За наслідками перевірки прокуратурою Харківської області у визначений законом термін буде прийнято відповідне процесуальне рішення.

Хід перевірки перебуває на контролі ГПУ.

Нагадаємо, раніше вчора, народний депутат від БЮТБ Сергій Пашинський з трибуни Верховної Ради заявив, що Тимошенко побили, після чого вона оголосила голодування. У той же час, омбудсмен Ніна Карпачова вимагає порушити кримінальну справу за фактом насильства над екс-прем'єром. Карпачова вимагає від генпрокурора відсторонити від виконання обов'язків осіб, причетних до насильства над Тимошенко. Також Карпачова повідомила, що отримала копію заяви Тимошенко про нанесення побоїв.