ru ua

Генпрокуратура попередила незаконне відчуження майна банку Надра

Генпрокуратура попередила незаконне відчуження майна банку Надра Фото: у банку "Надра" намагалися відсудити нерухомість (фото з вільних джерел)

Мова йде про столичну нерухомість, що перебуває в іпотеці

Генеральна прокуратура України втрутилася у розгляд Вищим адміністративним судом України справи за позовом одного з ТОВ до Комунального підприємства "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна" про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності на цілісний майновий комплекс. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Як повідомляється, мова йде про нерухомість загальною площею понад 6,2 тис. кв. м, яка розташована у столиці і перебуває в іпотеці у збанкрутілому банку "Надра".

Так, зазначений об'єкт нерухомості є предметом іпотеки за договором, укладеним між банком "Надра" та зазначеним ТОВ, і на нього рішенням Київського апеляційного господарського суду звернено стягнення в рахунок погашення кредитної заборгованості перед банком у загальній сумі 83,3 млн гривень . У зв'язку з тим, що зазначений банк віднесений до категорії неплатоспроможних, ці кошти повинні бути спрямовані у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб для здійснення відшкодування вимог його вкладників.

Намагаючись уникнути примусового стягнення кредитної заборгованості, підприємство з надуманих підстав оскаржило в судовому порядку рішення про державну реєстрацію права власності на спірний цілісно-майновий комплекс. Суди першої та апеляційної інстанцій позов задовольнили.

Вищий адміністративний суд України погодився з доводами Генеральної прокуратури України та скасував незаконні судові рішення, а провадження у справі закрив.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро підозрює збанкрутілий банк Надра в розтраті 400 млн гривень, виділених інвесторами на створення дочірньої структури "Запорізького титано-магнієвого комбінату" (також, як і банк належить бізнесменові Дмитру Фірташу).