ua en ru

Генпідрядниками Керченського мосту замість "Спецбуду" можуть стати російські приватні компанії

Генпідрядниками Керченського мосту замість "Спецбуду" можуть стати російські приватні компанії Джерело фото:twitter.com/Ведомости
Міст через Керченську протоку можуть побудувати російські приватні компанії "Мостотрест" Ігоря Ротенберга і "Стройтрансгаз" Геннадія Тимченко.

Міст через Керченську протоку можуть побудувати російські приватні компанії "Мостотрест" Ігоря Ротенберга і "Стройтрансгаз" Геннадія Тимченко, передають "Ведомости" з посиланням на свої джерела.

Від участі "Спецбуду" (Федерального агентства спеціального будівництва), швидше за все, буде вирішено відмовитися, повідомив федеральний чиновник, близький до Мінтрансу. Це стало наслідком проблем з космодромом "Східний".

В даний час йде обговорення, хто візьме відповідальність за генпідряд, а хто стане субпідрядником, а також розподіл робіт.

Джерело, близьке до "Стройтрансгазу", зазначив, що будівництво Керченського мосту є високо ризикованим проектом. Мова йде не тільки про фінансові ризики, але і про технологічних та іміджевих. Тому участь "Спецбуду" в якості генпідрядника могло б позбавити "Мостотрест" і "Стройтрансгаз" від відповідних ризиків.

Попередня вартість моста оцінюється в 228,3 млрд руб., при цьому генпідрядник повинен надати банківську гарантію на 30% вартості будівництва. Сумісний залізничний і автомобільний міст повинен відкритися до 2019 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що генпідрядником мосту через Керченську протоку може стати не "Стройтрансгаз" Геннадія Тимченко, а ФГУП при Спецстрое".