ДБР встановило причини та умови окупації Криму

Київ, Середа 16 вересня 2020 13:09
ДБР встановило причини та умови окупації Криму
Фото: ДБР (РБК-Україна)

Державне бюро розслідувань (ДБР) встановило причини та умови анексії Криму. Серед скоєних злочинів, які призвели до окупації Криму, є злочинне скорочення Збройних сил України, а також знищення систем протиповітряної оборони Криму.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

У держзраді підозрюються екс-президент Віктор Янукович, міністри оборони України Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв, начальник Генерального штабу - головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана.

Головні умови злочину

Злочинне скорочення Збройних сил України

Впродовж 2012-2013 років гранична чисельність армії була скорочена з 240 тисяч до 162 тисяч військовослужбовців.

Підрив стану мобілізаційної готовності

У 2013 році було скорочено чисельність військкоматів. Військові частини були укомплектовані лише на 25-55%. До того ж, було згорнуто "по-літерну" приписку мобілізаційних ресурсів до військових частин та знищений облік військової техніки.

Знищення систем протиповітряної оборони Криму

Управління системою ППО Криму перейшло на бік окупантів. Також було скорочено одну з двох бригад ЗРК С-300В на озброєнні та зупинено програми модернізації ЗРК С-125 і С-200В.

Незаконні організаційні зміни та нівелювання стратегічних оборонних документів

Проведені у 2013 році масштабні організаційні зміни ЗСУ суперечили законодавству та не були внесені до стратегічних оборонних документів країни, що завадило ЗСУ в момент реалізації одного із сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу та захистити територіальну цілісність України.

Відсутність реагування на зовнішні загрози

Незважаючи на численні повідомлення розвідки, що чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ наприкінці 2013 - початку 2014 років, не було вжито заходів із приведення ЗСУ до вищих ступенів боєготовності, організації територіальної оборони та проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму.

Нагадаємо, під приводом "гуманітарної необхідності" російській окупаційній владі в Криму не вистачає води на прискорений розвиток військових об'єктів.

Зазначимо, в ООН назвали поширені порушення прав людини на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся