ru ua

ДАІ розробляє систему автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху і розсилки повідомлень порушникам

ДАІ розробляє систему автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху і розсилки повідомлень порушникам .. Про це заявив начальник центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України Сергій Будник, передає кореспондент РБК-Україна.

Будник заявив, що в ДАІ розробляється спеціальна система, яка дозволить в автоматичному режимі зробити фіксацію порушення ПДР, складання адмінпротоколу (або відповідного документа) з подальшою розсилкою повідомлення водіям-порушникам.

За словами Сергія Будника, автоматизація системи дозволить виключити корумповані дії в ході спілкування між працівниками ДАІ та водіями.

"На території України вже працюють 63 системи "Гарпун", що дозволяють дистанційно фіксувати порушення правил дорожнього руху. Після того, як відбувається спрацювання системи, водія зупиняють, і на нього складається адміністративний протокол. В даний час розробляється система автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, яка дозволить повністю виключити присутність посадових осіб при складанні протоколу про адміністративне порушення. Передбачається, що система буде відправляти дані про правопорушення у спеціальний центр, з якого буде відбуватися розсилка повідомлень про вчинення правопорушень і необхідність сплатити штраф. Перевагою роботи такої системи є те, що для електроніки не має значення, яку посаду чи статус має водій, що порушує правила дорожнього руху", - сказав він.

Будник також відзначив, що монтаж систем фіксації порушень правил дорожнього руху відбувається в місцях концентрації ДТП, які встановлювалися шляхом відповідного аналізу. На сьогоднішній день в Україні нараховується понад 1,5 тис таких місць і це число постійно зростає.

В цілому, вартість облаштування українських доріг системами автоматизованої фіксації порушень ПДР складе порядку 300-400 млн грн і буде відбуватися на основі приватно-державного партнерства. Сьогодні в Києві вже проходять випробування системи 2 фірм виробників. Остаточно постачальник буде визначений після проведення відповідних тендерних процедур.