Гаазький трибунал прирівняв анексію Росією Криму до війни

НовиниПолітика    15.11.2016 - 11:28
Фото: Гаазький трибунал
Фото: Гаазький трибунал

Анексія Криму рівнозначна міжнародному збройному конфлікту на Донбасі

Ситуація на території анексованого Російською Федерацією Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Про це йдеться у звіті про дії щодо попереднього розслідування ситуації в Україні прокурора Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда.

"Згідно з останніми даними, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України", - йдеться в повідомленні.

Крім того, у звіті наголошується, що не потрібно встановлення факту правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію.

"Для цілей Римського статуту збройний конфлікт може бути міжнародним по своїй суті, якщо одна або більше держав частково або повністю окуповують територію іншої держави незалежно від того, чи супроводжується окупація збройним опором", - йдеться в звіті.

Крім того, повідомляється, що канцелярія прокурора продовжить взаємодію з органами влади України, громадянським суспільством та іншими відповідними зацікавленими сторонами, наприклад, Російською Федерацією, з усіх питань, що мають відношення до попереднього розслідування ситуації в Україні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США ввели санкції проти шести "депутатів Держдуми Росії від Криму.

On Top