ru ua

G20 закликає до реформ задля відновлення глобальної економіки

G20 закликає до реформ задля відновлення глобальної економіки Фото: "група двадцяти" стурбована падінням глобальної економіки

Країни "групи двадцяти" змінять податкову політику та державні витрати

Міністри фінансів країн-членів Великої двадцятки заявили, що відновлення світової економіки "нерівномірне та не виправдовує наших очікувань щодо швидкого, стабільного та збалансованого зростання". Про це учасники G20 заявили 27 лютого після зустрічі в Китаї, передає DW.

На думку міністрів фінансів 20 найбільших економік світу, все ще зберігається ризик того, що ослаблення глобальної кон'юнктури відновиться. Тому вони погодилися використати всі доступні "інструменти", включаючи монетарні, фіскальні та структурні, щоб "зберегти та посилити відновлення" глобальної економіки, йдеться у комюніке зустрічі.

Зокрема країни G20 змінять податкову політику та державні витрати таким чином, щоб якнайбільше сприяти економічному зростанню, надаючи при цьому пріоритет високоякісним інвестиціям. У комюніке, однак, ідеться також про те, що "сама тільки монетарна політика не може призвести до збалансованого зростання". Тому важливу роль у збільшенні продуктивності мають відігравати структурні реформи, наголошено в документі.

Серед актуальних проблем світової економіки міністри назвали "нестійкі потоки капіталу, значне падіння цін на сировину, ескалацію геополітичних суперечок, шок від потенційного виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу, а також велику кількість біженців, що далі зростає у деяких регіонах".

"Ми маємо робити більше, щоб досягнути нашої спільної мети - глобального зростання", - погодилися міністри.

Нагадаємо, що у січні Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світового ВВП у 2016 і 2017 роках до 3,4% і 3,6%, що на 0,2 відсоткового пункту менше від попереднього прогнозу, опублікованого у жовтні 2015 року.