ru ua

ФСБ РФ заявила про затримання українського контррозвідника

ФСБ РФ заявила про затримання українського контррозвідника Фото: ФСБ

Повідомляється, що українець буде видворений з РФ із забороною в'їзду на територію країни

Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії 26 березня затримала співробітника Департаменту контррозвідки центрального апарату Служби безпеки України (СБУ) Юрія Іванченка. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ФСБ.

"26 березня на території Російської Федерації затриманий співробітник Департаменту контррозвідки центрального апарату Служби безпеки України підполковник Юрій Іванченко. Іванченко прибув до Росії під приводом відвідин родичів, незважаючи на те, що виїзд на територію Росії своїм співробітникам українськими спецслужбами заборонений. Ще до його прибуття в Росію ФСБ отримала випереджаючу інформацію про те, що СБУ і ЦРУ США підготували Іванченко для участі в операції по підставу на вербування ФСБ шляхом ініціативного пропозиції своїх послуг", - йдеться в повідомленні.


У ФСБ заявляють, що співробітник СБУ повинен був зацікавити ФСБ своїми можливостями здобувати секретну інформацію і переконати в необхідності підтримувати з ним зв'язок в умовах Києва через схованки. Крім того, СБУ і ЦРУ США планували захопити на гарячому співробітника ФСБ при отриманні інформації від Іванченко.

"Після затримання, Іванченко, не побоюючись бути викритим у державній зраді, вимагав повідомити про себе в посольство України в Москві. Можливість зв'язатися з українським диппредставництвом йому була надана. Оскільки діяння іноземця не завдали шкоди безпеці Російської Федерації, він буде висланий на Україну з закриттям в'їзду на територію Росії", - заявили у відомстві.

Нагадаємо, в Луганській області будуть судити громадянина України, який поєднував службу в поліції і співпрацю з Федеральною службою безпеки РФ.