FSA отримає розширені повноваження

П'ятниця 18 лютого 2011 09:24

Після поділу на три незалежні відомства співробітники Управління з фінансового контролю Великобританії (FSA) отримають розширені повноваження. У їх владі тепер буде забороняти випуск різних фінансових продуктів, а також відлякувати банківських клієнтів заявами про намір ініціювати розслідування проти кредитної організації. Про це сьогодні пише РБК-daily.
Згідно анонсованого урядом Великобританії пропозицією, спадкоємці FSA, яке з 2012 р. розпадеться на три окремі відомства, зможуть вирішувати, які саме фінансові продукти можуть бути представлені компаніями на внутрішньому ринку. Зокрема, Управління захисту прав споживачів і ринкового контролю отримає право обмежувати компанії у випуску різних фінансових продуктів для фізичних осіб строком до 12 місяців. В окремих випадках відомство зможе накласти повну заборону на випуск не сподобався продукту.
Передбачається розширити повноваження і двох інших регуляторів, утворених з FSA. Мова йде про відомствах, які регулюють роботу банків і страхових компаній. Подібно своїм колегам з США, вони отримають право розкривати свій намір ініціювати розслідування проти тієї чи іншої компанії. Найчастіше однієї такої заяви з боку регулятора вистачає для того, щоб на корені присікти нечесну практику представників сектора, а також відлякати клієнтів організації.
Подібні зміни викликали подив багатьох учасників ринку, оскільки Великобританія довгий час славилася порівняно ліберальним законодавством у галузі регулювання фінансового сектора. "Це радикальна реформа, проте уроки кризи показали нам, що регулятори повинні мати чіткі завдання, а також всі необхідні повноваження для належного виконання своєї роботи", - заявив фінансовий секретар казначейства Марк Хобан.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся