ru ua

ФРС США залишила базову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% (доповнення)

Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Це рішення прогнозувалося всіма аналітиками.

ФРС залишила незмінним свій прогноз, згідно з яким базова ставка, швидше за все, буде залишатися "на винятково низьких рівнях" принаймні до кінця 2014 р. ФРС утримує ключову ставку (так звану ставку по федеральних фондах) практично на нульовому рівні з грудня 2008 р.

За підсумками сьогоднішнього засідання ФРС не вжила жодних нових рішень, взявши паузу для більш точної оцінки розвитку економічної ситуації в країні. Між тим ФРС відзначила "подальше поліпшення умов на ринку праці і помітне зниження рівня безробіття в останні місяці, хоча безробіття все одно залишається високим".

Оцінюючи ризики для фінансової системи, ФРС вказала на ослаблення напруженості на світових фінансових ринках, однак глобальна фінансова ситуація далі створює "значні низхідні ризики щодо економічного прогнозу".

Зростаючі ціни на нафту "тимчасово підштовхнуть вгору інфляцію", проте комітет припускає, що надалі інфляція буде близька до рівня, найбільш прийнятного з точки зору двоїстої задачі ФРС (забезпечення цінової стабільності і одночасно максимальної зайнятості населення).

За збереження надм'якої грошово-кредитної політики проголосували 9 з 10 членів FOMC. Проти виступив президент Федерального резервного банку Річмонда Джеффрі Лекер, що не бачить необхідності утримувати ставки на мінімальному рівні протягом такого тривалого періоду (до кінця 2014 р.).