ru ua

ФРС підтримає зростання економіки, - аналітик

Рішення ФРС США про купівлю казначейських облігацій на суму 600 млрд дол. до кінця 1 півріччя 2011 р. покликане пожвавити зростання американської економіки і, що більш важливо, стимулювати зростання інфляції, вважає провідний аналітик інвестиційної групи «Сократ» Станіслав Картавих.

«Страх дефляції і невдоволення поточними темпами зростання ВВП спонукали ФРС до подальшого вливання грошей в економіку. Дія стимулу має розгортатися за наступним сценарієм - купівля ФРС казначейських паперів принесе додаткову ліквідність у банківську систему і знизить вартість грошей. Це, у свою чергу, буде стимулювати банківське кредитування, розширення бізнесу компаніями, зростання зайнятості (зниження безробіття), зростання доходів домогосподарств, зростання інфляції, відновлення внутрішнього попиту, і, врешті-решт, зростання економіки», - зазначив він.

У той же час, за словами аналітика, незважаючи на благі наміри ФРС, план стимулювання викликає сумніви в його ефективності. «Основним ризиком є спекулятивне зростання цін по всіх класах активів і розкручування інфляційної спіралі в довгостроковій перспективі при мінімальному ефекті для реальної економіки. Однак, оскільки впоратися з дефляцією набагато складніше, ніж з інфляцією, що видно на прикладі Японії, стагнуючої останні 20 років, ФРС воліє вирішувати проблеми в міру їх виникнення», - вважає експерт.

На думку С.Картавих, Україна не залишиться осторонь від зростання доларової ліквідності в Америці і в світі.

«З прямих наслідків кількісного ослаблення для України можна виділити можливе незначне зміцнення гривні до долара до рівня 7,8 грн/дол в короткостроковій перспективі, а також зростання доходів українських сировинних компаній на тлі підвищення цін на сировину. Крім того, наступного року Україна може також привернути увагу фондів, що інвестують в країни, що розвиваються, притік коштів в які з початку року перевищив 60 млрд дол. На тлі цього ми також очікуємо ралі по українських паперах до кінця 2010 р. Розворот ринків також підтверджується нашим технічним прогнозом, згідно з яким в кінці жовтня - початку листопада було реалізовано локальне дно, після якого почнеться розворот тренду на висхідний, який триватиме як мінімум 2 місяці. Найближчими цілями для індексу УБ ми бачимо 2000, 2070 і 2170», - прогнозує експерт.