ФРН заборонила охоронцям Ердогана в'їзд на саміт G20, - джерело

Новини Політика 26.06.2017 - 02:35
Фото: Реджеп Таїп Ердоган
Фото: Реджеп Таїп Ердоган

Заборона стосується агентів служби безпеки президента Туреччини, проти яких у США порушено справу

Уряд Німеччини повідомив Анкарі про те, що охоронцям президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, проти яких у США порушено справу за фактом зіткнення з прокурдськими учасниками мітингу у Вашингтоні, буде заборонений в'їзд до Німеччини, де 7 та 8 липня в Гамбурзі відбудеться саміт "Великої двадцятки" (G20). Про це повідомило анонімне джерело в офіційному Берліні, передає DW.

Видання повідомляє, що Федеральне відомство з охорони конституції попереджає, що Гамбург може стати майданчиком вуличних баталій між прихильниками і супротивниками президентів Туреччини і США за участю курдських активістів, а також різних лівих і правих екстремістів.

"Прокурдські активісти можуть нападати на турків-націоналістів і навпаки", – заявив представник відомства.

Наголошується, що лише в Гамбурзі налічується близько 600 прибічників забороненої в Німеччині Робочої партії Курдистану (РПК), загалом же, за різними даними, у ФРН проживають близько 14 тис. послідовників РПК.

У записці, підготовленій відомством, зазначається, що візит Ердогана до Німеччини призведе до мобілізації як прокурдських активістів, так і турків-націоналістів.

Німецька влада налаштована не допустити повторення вашингтонської історії в Гамбурзі.

"На наших вулицях тільки поліція Гамбурга матиме право голосу і більше ніхто. Це також поширюється і на іноземні сили безпеки", - заявив сенатор у внутрішніх справах парламенту Гамбурга Енді Гроте.

Нагадаємо, у Вашингтоні (США) поліція видала ордери на арешт 12 громадян Туреччини і двох громадян Канади, яких звинувачують у нападі на протестувальників під турецьким посольством 16 травня.

За даними поліції Вашингтона, ордери зокрема видані на 9 агентів служби безпеки президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана і трьох офіцерів турецької поліції.