Франція підтримала суд Гааги після заяв США

Новини Політика 11.09.2018 - 19:29
Фото: прапор Франції (pixabay.com)
Фото: прапор Франції (pixabay.com)

Міжнародний кримінальний суд повинен мати можливість безперешкодно виконувати свою роботу, наголошується у заяві

Франція у вівторок, 11 вересня, підтвердила свою підтримку Міжнародного кримінального суду в Гаазі, якому Вашингтон пригрозив санкціями через розслідування щодо американських військових в Афганістані. Про це йдеться у заяві речниці міністерства закордонних справ Франції, повідомляє Reuters.

Міжнародний кримінальний суд повинен мати можливість безперешкодно виконувати свою роботу, наголошується у заяві.

"Франція разом зі своїми європейськими партнерами підтримує Міжнародний кримінальний суд як внесками до бюджету, так співпрацею з ним", - заявила речниця французького МЗС.

"Суд повинен мати можливість діяти і використовувати свої прерогативи без перешкод, незалежно та неупереджено, у рамках правової бази, визначеної Римським Статутом", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, суд Гааги заявив, що буде розслідувати злочини США в Афганістані. У суді зазначили, що МКС є незалежною інституцією, яку підтримують 123 країни, і продовжить виконувати свою роботу відповідно до принципів верховенства права.

Додамо, у понеділок, 10 вересня, радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що США готові застосувати санкції до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.