Франція і Німеччина вирішили збільшити фонд допомоги єврозони до двох трлн євро, джерело

Франція і Німеччина вирішили збільшити фонд допомоги єврозони до двох трлн євро. Про це повідомила британська газета Guardian, підштовхнувши вгору американські акції і євро, незважаючи на сумніви в реальності подібної угоди.
При цьому високопоставлене джерело з єврозони сказав Reuters, що ніяких згадок про таку операцію не було.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель попередила, що лідери блоку не вирішать проблему кризи на одному саміті.
Guardian написала, цитуючи високопоставлених дипломатів з Євросоюзу, що єврозона в п'ять разів розширить фонд допомоги, зараз досягає 440 млрд, надавши в його розпорядження близько двох трлн євро.
Газета відзначила, що впевненість у тому, що цей план буде схвалений на саміті в неділю, зростає після того, як moody's попередило, що може поставити вищий кредитний рейтинг Франції на негативний перегляд.
Акції США виросли після появи цієї новини, однак трейдери говорили, що займають вичікувальну позицію.
Якщо це правда, то "ця новина стане тим, чого чекав ринок, і два трильйони здаються правильним значенням", сказав Брайан Долан з Forex.com.
Але він додав, що відноситься до цієї новини з часткою скептицизму: "Ми бачили безліч повідомлень з Європи про майбутні заходи, а на наступний ранок були розчаровані".
Згідно з повідомленням Guardian, Франція і Німеччина домовилися, що європейські банки необхідно рекапіталізувати, щоб вони відповідали вимогу Європейської банківської організації про 9-процентному співвідношенні базового капіталу.
Хоча французькі і німецькі банки заявляють, що здатні самі досягти необхідного рівня капіталу, іншим банкам може знадобитися допомога держави або фонду допомоги, відомого як Європейський фонд фінансової стабільності, повідомила газета.
Берлін і Париж також повідомили, що близькі до угоди про збільшення участі приватного сектора у другій програму допомоги Греції. Добровільне скорочення прибутку для держателів облігацій було встановлено на рівні 21% в липні, проте погіршення фінансової ситуації змусило Німеччину вимагати, щоб приватні кредитори взяли на себе збиток до 50%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся