ru ua

Фракції мають запропонувати механізм голосування за ЦВК до четверга, - Парубій

Фракції мають запропонувати механізм голосування за ЦВК до четверга, - Парубій Фото: Андрій Парубій (rada.gov.ua)

Якщо механізм не буде запропоновано, ЦВК обиратимуть шляхом рейтингового голосування

Голови фракцій Верховної ради до четверга мають запропонувати механізм щодо голосування за новий склад Центральної виборчої комісії (ЦВК). Про це під час брифінгу повідомив спікер парламенту Андрій Парубій, передає кореспондент РБК-Україна.

Він підкреслив, що якщо механізм не буде запропоновано, склад ЦВК обиратимуть шляхом рейтингового голосування.

"Головна проблема є в тому, що є 13 вакантних місць, але 14 пропозицій. Звичайно, для кожної політичної сили це є виклик, тому що хтось із кандидатів не потрапить у перелік вакантних посад. Тому я звернувся до голів фракцій, щоб вони провели між собою консультації з приводу механізму. Якщо вони не запропонують ніякий механізм, то в мене як у голови ВРУ залишається тільки один законний механізм - поставити на голосування і шляхом рейтингового голосування обрати тих кандидатів, які наберуть найбільшу кількість голосів. Якщо до четверга від фракцій не буде інших пропозицій, у мене не буде іншого варіанту", - заявив Парубій.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко просить народних депутатів прийняти закон "Про національну безпеку", а також наголошує на необхідності розглянути на цьому пленарному тижні питання членів ЦВК і Конституційного суду (КСУ).