ua ru

Фондові торги в Японії завершилися незначним зниженням індексу Nikkei

Фондові торги в Японії завершилися незначним зниженням індексу Nikkei. Індикатор опустився на 0,36%, після того як Китай підняв резервні вимоги до банків, що викликало побоювання щодо попиту на зовнішньому ринку Японії, повідомляє РБК.

На думку аналітиків, невизначеність азіатської економіки змушує інвесторів стримувати свою активність, так як жорсткість заходів у Китаї може негативно позначитися і на японській економіці. Зокрема, представники фінансового сектору Країни висхідного сонця болісно відреагували на новині про підвищення резервних вимог у КНР. Акції найбільшого японського банку Mitsubishi UFJ впали в ціні на 2,6%, у той час як котирування його конкурентів Sumitomo Mitsui і Mizuho знизилися менш відчутно: на 2% і 1,6% відповідно.
Негативу на ринок додало і зміцнення японської ієни по відношенню до долара, що негативно позначилося на котируваннях японських експортерів. Зокрема, акції Nissan Motor подешевшали на 1,1%, а її конкурентів Toyota Motor і Honda Motor - на 0,5% і 0,1% відповідно. Аналогічним чином склалася ситуація і у високотехнологічному секторі. Акції основних виробників електроніки пішли в "мінус": котирування виробників цифрових камер Canon і Nikon знизилися на 1,4% і 0,8%.

Несприятливо закрилися торги і для сировинних компаній. Внаслідок зниження цін на ключові метали, такі як алюміній, цинк і мідь, акції виробників сталі JFE Holdings і Sumitomo Metal Industries знизилися на 1,8% і 1,7% відповідно. Також вниз пішли і котирування їхніх конкурентів Nippon Steel і Sumitomo Metal Mining - на 1,7% і 0,5%.

За підсумками торгів 18 квітня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 34,87 пункту (-0,36%) і склав 9556,65 пункту. Курс долара до ієни знизився на 1,59 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 82,86 ієни / дол.