Фондові торги в Японії закрилися 29 грудня підвищенням індексу Nikkei на 0,5%

Фондові торги в Японії закрилися 29 грудня 2010 р. підвищенням індексу Nikkei на 0,5% на тлі позитивних прогнозів інвесторів на 2011 р. З іншого боку, зростання котирувань стримувався зміцненням ієни по відношенню до долара, повідомляє РБК.
Незважаючи на 10-відсоткове зростання за останній квартал 2010 р., японський фондовий ринок залишається слабкішою європейського та американського. Однак трейдери все ж не полишають надій на те, що 30 грудня ц.р. на закритті останньої сесії 2010 р. напередодні свят Nikkei перевищить позначку в 10546,44 пункту, на якій цей індекс закрився за підсумками 2009 р. Крім того, на думку аналітиків, за результатами 2010 р. японські індекси продовжать рости на тлі відновлення економіки США і зміцнення продуктивності на ринках, що розвиваються.
На тлі сприятливих прогнозів на майбутнє котирування японських банків пішли вгору. Акції найбільшого банку Японії Mitsubishi UFJ Financial виросли на 0,5%, а його конкурента Mizuho Financial Group - на 1,3%.
Курс долара до ієни трохи знизився на тлі несподівано низьких показників споживчої довіри в США за грудень 2010 р. згідно з даними, опублікованими напередодні Conference Board. Нагадаємо, індекс споживчої довіри знизився до 52,5 пункту в порівнянні з 54,3 пункту в листопаді 2010 р., у той час як аналітики очікували, що значення індексу виросте до 56,3 пункту.
Однак зміцнення місцевої валюти лише незначно вплинуло на котирування японських експортерів. Зокрема, в автомобілебудівному секторі в "червоній" зоні закрилися лише акції Honda Motor - спад склав 0,2%. Інші виробники автомобілів за підсумками торгів пішли в плюс: як найбільший в світі виробник Toyota Motor (+0,5%), так і його конкуренти Mitsubishi Motors і Nissan Motor (їх акції подорожчали на 0,8% і 0,5% відповідно) .
Різноспрямовано закрилися торги і для виробників електроніки. Акції Sony і Canon знизилися на 0,5% і 0,8% відповідно, а Nikon і Panasonic, навпаки, виросли на 1,6% і 0,7% відповідно.
Сприятливо склалася сесія і для нафтогазового сектора Країни висхідного сонця на тлі зростання американських нафтових ф'ючерсів CLc1. Папери найбільшої в Японії компанії з розробки нафти і газу Inpex подорожчали на 1,1%, інші провідні компанії сектора також відзначилися зростанням котирувань: Japan Petroleum Exploration (+2%) і JX Holdings (+0,7%).
За підсумками торгів 29 грудня 2010 р. індекс Nikkei виріс на 51,91 пункту (+0,5%) і склав 10344,5 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,17 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 82,27 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся