Фондові торги в Японії закрилися 16 вересня зростанням індексу Nikkei на 0,3%

Фондові торги в Японії закрилися 16 вересня 2010 р. зростанням зведеного індексу Nikkei на 0,3% завдяки тому, що уряд взяв впевнений курс на зниження курсу ієни по відношенню до долара. Так, сьогодні із заяви прем'єр-міністра країни Наото Кана стало зрозуміло, що він не виключає повторної ринкової інтервенції, "якщо того зажадає ситуація". Напередодні ж уряд і ЦБ Японії вперше з 2004 р. провели валютну інтервенцію. У результаті курс долара до ієни піднявся з позначки 82,87 ієни / дол. Чиновники не називали точних обсягів закуповуваних і продаваних валютних резервів, однак в японських ділових ЗМІ пройшла інформація про те, що уряд міг продати більше 2 трлн ієн (23,4 млрд дол.), передає РБК.

Впевнено поповзли вгору також котирування японських автовиробників, по більшому ступені спираються на ринки за межами Японії. Папери найбільшої в світі компанії даного сектору, японської Toyota Motor Corp. виросли в ціні на 1,7%. Котирування її конкурентів - другий за величиною в країні Honda Motor Co., А також Nissan Motor Co. - Продемонстрували аналогічну динаміку, підвищившись на 2,5%.

Поштовх до зростання отримали котирування компаній-представників інших секторів японської економіки, великий обсяг продажів яких доводиться на американський та європейський ринки. Акції одного з найбільших у світі виробників електроніки Sony Corp. подорожчали за підсумками торгів на 1,7%, а папери її конкурента Panasonic - на 0,7%. Чи задоволені минулої торгової сесією залишилися також власники акцій виробника сільськогосподарської техніки Kubota, оскільки ціна на них зросла на 0,1%. Папери японського виробника промислових роботів Fanuc Ltd. виросли в ціні на 1,6%, а провідного виробника фототехніки Canon Inc. і його конкурента Olympus Corp. - На 0,5% і 0,9% відповідно.

Однак по низхідній траєкторії рухалися котирування національних підприємств, зовсім не залежних від зарубіжних ринків збуту. Так, негативну динаміку протягом всієї торговельної сесії демонстрували котирування найбільшого комунального підприємства Tokyo Electric Power Co., Знизившись на її закриття на 2%. Втратами сьогоднішні торги обернулися також для найбільшого в Японії постачальника газу Tokyo Gas Co. (-1,8%).

У червоній зоні торгувалися акції найбільших представників банківського сектору Японії, чутливі до будь-яких коливань в економічному тлі. Цінні папери найбільшого в Японії банку Mitsubishi UFJ Financial Group на закритті торгових майданчиків подешевшали на 1%, другого за ринковою вартістю банку в країні Sumitomo Mitsui Financial Group - на 1,5%. Цінні папери Mizuho Financial Group, третього за ринковою вартістю в країні, впали в ціні на 1,5%.

За підсумками торгів 16 вересня індекс Nikkei 225 підвищився на 28,25 пункту (+0,30%) - до 9544,81 пункту. Курс долара до ієни виріс на 0,34 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 85,26 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся