Фондові торги в Японії 31 жовтня завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,69% на тлі валютної інтервенції

НовиниЕкономіка    31.10.2011 - 09:53

Фондові торги в Японії 31 жовтня 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,69% слідом за зниженням цін на сировину, викликаним зміцненням долара на тлі інтервенції на валютному ринку, яку зробила японська влада з метою стабілізації курсу ієни. Незважаючи те, що позиції ієни після валютної інтервенції помітно ослабли, інвестори побоюються, що її курс не буде залишатися таким протягом тривалого періоду. Занепокоєння трейдерів щодо нового витка зміцнення ієни зробило знижувальний тиск на ринок.
Після закриття торгової сесії в Японії свої фінансові результати представили такі компанії, як автовиробник Honda і виробники електроніки Toshiba Corp. і Panasonic Corp. Напередодні публікації звітів їх котирування спрямувалися вниз. Папери Honda втратили в ціні 3,7%, акції Toshiba і Panasonic подешевшали на 3,9% і 2,06% відповідно.
Відзначимо, що перераховані вище компанії експортують продукцію за кордон та їх прибутку безпосередньо залежать від курсу ієни. Зміцнення національної японської валюти негативно відображається на результатах компаній-експортерів і деякі з них починають всерйоз подумувати про перенесення частини виробництва в інші країни.
У складі індексу Nikkei більшість компаній завершили торги на "негативній" території. Зниженням котирувань відзначилися, зокрема, фармацевтична Astellas Pharma (-0,55%) і виробник промислових роботів Fanuc (-1,07%).
За підсумками торгів 31 жовтня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 62,08 пункту (-0,69%) і склав 8988,39 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня підвищився на 3,45 ієни і склав на закритті торгів 79,34 ієни/дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Toshiba
On Top