Фондові торги в Японії 29 травня 2012 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,74%

Фондові торги в Японії 29 травня 2012 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,74%. Позитивним фоном для торгів стали заява влади Китаю про намір провести додаткове стимулювання економіки, щоб підвищити попит на товари широкого споживання і запобігти уповільненню економічного зростання. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) Китаю в I кварталі 2012 р. сповільнилося до 8,1% при прогнозах аналітиків в 8,3%.

На цьому тлі акції виробника устаткування Komatsu, 14% продажів якого припадає на ринок Китаю, подорожчали на 3,2%.

Негативно на настроях інвесторів продовжують позначатися побоювання щодо посилення європейської бюджетно-боргової кризи, зокрема розповсюдження її на Італію та Іспанію. Так, напередодні вартість обслуговування 10-річних іспанських боргових зобов'язань досягла 6,45%, а італійських 10-річних бондів - 5,72% на вторинним ринку. Боргові проблеми Іспанії поглиблюються банківською кризою: керівництво частково націоналізованого банку Bankia, четвертого по величині кредитора Іспанії, запросило у уряду фінансову допомогу в розмірі 19 млрд євро.

На тлі нестабільності в Європі акції одного з провідних світових виробників фототехніки і оптичного устаткування Konica Minolta Holdings, 28% продажів якого припадає на європейські ринки, впали в ціні на 0,34%.

"Велика трійка" японських банків за підсумками торгової сесії відзначилася зростанням котирувань. Акції Sumitomo Mitsui подорожчали на 0,78%, а його конкурентів Mitsubishi UFJ і Mizuho - на 1,75% і 0,86% відповідно.
Папери виробника споживчої електроніки Panasonic виросли в ціні на 3,9% після того, як компанія оголосила про намір скоротити від 3 до 4 тис. співробітників, зайнятих в штаб-квартирі компанії в м. Осака.

Акції конкурента Panasonic компанії Sony подорожчали на 2,3% на тлі спроб компанії дати новий імпульс своєму збитковому бізнесу з виробництва телевізорів. Раніше повідомлялося, що Sony виходить зі спільного підприємства з Sharp з виробництва рідкокристалічних (LSD) панелей Sharp Display Products Corp. в рамках нової стратегії, що передбачає покупку таких панелей замість їх виробництва.

Токійський виробник мікроконтролерів Renesas Electronics відзначився падінням котирувань на 16,4% після повідомлення про намір розвивати аутсорсингове співробітництво в сфері виробництва чіпів з тайванською TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co).

За підсумками торгів 29 травня 2012 р. індекс Nikkei підвищився на 63,93 пункту (+0,74%) - до 8657,08 пункту. Курс долара до ієни виріс приблизно на 0,05 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 79,52 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 28 травня 2012 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,15%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся