Фондові торги в Японії 28 травня 2012 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,15%

Фондові торги в Японії 28 травня 2012 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,15%. На ринок цінних паперів Японії вплинули як макроекономічні новини із США, так і новини японських корпорацій. Зазначимо, що біржі США завершили сесію 25 травня в "мінусі", незважаючи на сприятливі дані від Reuters і Мічиганського університету по індексу споживчої довіри в травні. Негативну динаміку котирувань викликали перманентні побоювання інвесторів відносно майбутнього єврозони, які сприяли тому, що гравці фіксували прибуток.

Помітним зниженням котирувань за підсумками сесії відзначився токійський виробник мікроконтролерів Renesas Electronics Corp., акції якого подешевшали на 11% після того, як компанія повідомила про намір залучити 1,3 млрд дол., щоб профінансувати процес реструктуризації. Крім цього в компанії відзначили, що збираються продати збиткові структури і оптимізувати операційні та адміністративні процеси, а також скоротити щонайменше 12 тис. робочих місць. На тлі обвалу котирувань Renesas Electronics Corp. в "мінус" пішли і котирування материнської компанії NEC Corp., які впали на 9,24%.

В той же час негативну динаміку пом'якшили новини від аналітиків Morgan Stanley MUFG, які підвищили рекомендації по акціях Fanuc Corp. (виробник числового програмного керування та систем промислової автоматизації), повідомивши, що недавня корекція по акціях компанії була надмірною. Котирування Fanuc піднялися на 1,87%.

Підтримку ринку надали і японські експортери Canon Inc. (виробник фототехніки) і Sharp Corp. (виробник електроніки), акції яких подорожчали на 1,55% і 8,18% відповідно.

За підсумками торгів 28 травня 2012 р. індекс Nikkei знизився на 0,15% і склав 8593,15 пункту. Курс долара до ієни знизився приблизно на 0,3 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня (25 травня) і склав на закритті торгів 79,38 ієни/дол.

Нагадаємо, за підсумками торгів 25 травня 2012 р. індекс Nikkei підвищився на 17,01 пункту (+0,20%) - до 8580,39 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся