ru ua

Фондові торги в Японії 27 лютого завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,32%

Фондові торги в Японії 27 лютого завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,32%.

Фондові торги в Японії 27 лютого завершилися зниженням індексу Nikkei. Варто відзначити, що ключовий індекс Токійської фондової біржі падає протягом другого дня поспіль, і аналітики бачать причину цього в ескалації конфлікту на Україні, яка привела до активного продажу ризикованих активів на ринках, що, в свою чергу, змушує японських інвесторів проявляти обережність.

"Ми повинні стежити за цим процесом, оскільки він може і далі стимулювати бажання інвесторів позбуватися від ризикованих активів в сусідніх з Україною країнах, що, в кінцевому рахунку, може побічно вплинути на весь глобальний ринок", - говорить Шун Маруяма, головний фондовий стратег японського підрозділу банку BNP Paribas.

Інвестори по всьому світу також перебувають в очікуванні коментарів нового глави Федрезерву США Джаннет Йеллен, яка виступить сьогодні ввечері перед банківським комітетом сенату з піврічним звітом щодо монетарної політики. Виступ запланований на 17:00 за київським часом.

Серед корпорацій врозріз з загальною тенденцією біржі проявила себе компанія Panasonic, що раніше відома як виробник техніки, але сьогодні більш спеціалізується на виробництві високотехнологічних комплектуючих для автомобілів. Акції компанії виросли в вартість на 2,6% після заяви компанії про те, що вона виплатить своїм акціонерам дивіденди у розмірі 8 ієн (0,08 дол.) на акцію, тим самим довівши річні виплати по дивідендах до 13 ієн/акція. Це істотно перевищує очікування ринку по річних дивідендів (на рівні 10 ієн/акція).

Справи у іншого крупного виробника техніки - компанії Sony - йдуть не так добре: "дочка" компанії Sony Electronics оголосила про плани скоротити кількість своїх працівників на 1 тис. осіб. Компанія також повідомила про закриття 20 своїх магазинів в США. Очевидно, що ці плани продовжують стратегію материнської компанії, яка раніше повідомила про скорочення 5 тис. робочих місць по всьому світу. На тлі цих новин котирування Sony знижуються на 0,4%.

Папери найбільшої японської енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) також цілком закономірно знижуються в ціні (на 1,7%) після заяви компанії про те, що на аварійній АЕС "Фукусіма-1" в черговий раз відключилася система очищення радіоактивної води. Проблема очищення радіоактивної води, яка накопичується на АЕС, як і раніше залишається одним з ключових завдань у рамках ліквідації наслідків катастрофи.

Компанії-важковаговики Токійської біржі також закрилися в мінусі: японський телекомунікаційний гігант Softbank втратив у ринковій вартості своїх акцій 1%, в той час як котирування оператора магазинів одягу, в тому числі і представленої в Росії мережі Uniqlo, компанії Fast Retailing просіли на 1,7%.

За підсумками торгів 27 лютого 2014 р. індекс Nikkei знизився на 0,32% і склав 14923,11 пункту. Долар США знизився на 0,02 ієни, курс становить 102,39 ієни/дол.