Фондові торги в Японії 18 березня 2011 завершилися зростанням індексу Nikkei на 2,72%

Фондові торги в Японії 18 березня 2011 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 2,72%. Незважаючи на триваючу в країні ядерну кризу, на сесії трейдери були налаштовані позитивно, завдяки рішенню "Великої сімки" (G7) провести валютну інтервенцію для стабілізації курсу ієни. Нагадаємо, що останнім часом японська валюта продемонструвала потужне зростання, що порушує стабільність економіки країни.

Рішення G7 викликало різке зростання у фінансовому секторі Японії. Акції найбільшого в країні банку Mitsubishi UFJ піднялися в ціні на 3%, як і його конкурента Mizuho Financial. Папери іншого фінансового інституту - Sumitomo Mitsui - подорожчали на 1,4%.

Крім того, на тлі різкого ослаблення ієни по відношенню до долара котирування ряду японських експортерів пішли в "плюс". Зокрема, на 7,5% виросли котирування корпорації Toshiba - одного з провідних виробників електроніки. Відзначимо, що раніше ця компанія, що займається також виробництвом ядерних реакторів, демонструвала рекордний спад котирувань на тлі хвилювань, пов'язаних з АЕС "Фукусіма-1". Також в "плюсі" опинилися котирування інших виробників електроніки, таких, як Kyocera і Hitachi, чиї акції подорожчали на 5,2% і 3,1% відповідно.

У "зеленій" зоні завершив сесію і сировинний сектор. На тлі подорожчали ф'ючерсів на золото і нафту котирування виробників сталі пішли вгору. Зокрема, один з найбільших представників сектора Sumitomo Metal Mining продемонстрував зростання на 5%, а його конкуренти Nippon Steel і JFE Holdings - відповідно на 4,1% і 3,6%. Також виросли в ціні папери нафтових компаній Країни висхідного сонця. Котирування найбільших з них, Inpex і Japan Petroleum Exploration, піднялися на 6,8% і 7,4%.

За підсумками торгів 18 березня ц.р. індекс Nikkei виріс на 244,08 пункту (+2,72%) і склав 9203,75 пункту. Курс долара до ієни піднявся на 2,61 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 81,88 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся