Фондові торги в Японії 13 грудня закрилися підвищенням індексу Nikkei на 0,8%

Фондові торги в Японії 13 грудня закрилися підвищенням індексу Nikkei на 0,8% після публікації інформації Мічиганського університету по індексу споживчої довіри, а також на тлі відмови Китаю від підвищення процентних ставок, передає РБК.
Індекс споживчої довіри в США зріс на 3,4 пункту з кінця листопада і, за попередніми даними, склав 74,2 пункту в грудні. Аналітики припускають, що протягом місяця індекс знизиться і складе 72,5 пункту.
Китай вирішив не вдаватися до підвищення процентних ставок. За інформацією прес-служби Народного банку Китаю, з 20 грудня резервні вимоги підвищаться на 0,5%. Крім того, за словами аналітиків, підвищення китайського відсотка резерву всупереч прогнозам не викликало особливих хвилювань.
Новини з КНР позитивно позначилися на акціях компаній, чия продукція експортується в Китай. Найзначніше підвищення котирувань серед експортерів продемонстрував виробник електронної техніки TDK - 1,7%. Також виросли папери японських виробників екскаваторів Hitachi Construction Machinery і Komatsu на 0,5% і 0,4% відповідно.
У лідери зростання вийшов металовидобувної сектор Японії: підвищилися котирування компаній Nippon Steel і JFE Holdings. Зростання склало 2,1% і 2,6% відповідно.
На тлі ослаблення ієни виросли котирування банківського сектора Японії: лідером зростання став найбільший японський банк Mitsubishi UFJ - зростання його паперів склав 2,86%. Також піднялися акції таких банків, як Mizuho (на 2,14%) і Sumitomo Mitsui (на 1,78%).
Також в плюсі закрилися котирування японських виробників автомобілів.Позитивні новини зі США сприятливо вплинули на акції таких експортерів, як Honda Motor і найбільша автомобілебудівна корпорація в світі Toyota Motor. Їх папери піднялися на 1,1% і 0,3% відповідно.
За підсумками торгів 13 грудня ц.р. індекс Nikkei підвищився на 81,94 пункту (+0,8%) і склав 10293,89 пункту. Курс долара до ієни виріс на 0,33 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 84,09 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся