Фондові торги в США відкрилися 15 червня підвищенням провідних індексів

Фондові торги в США відкрилися 15 червня 2010 р. підвищенням провідних індексів, повідомляє РБК. Увага учасників ринку сьогодні звернена до новин американської економіки. Зокрема, позитивний вплив на інвесторів зробила доповідь Міністерства праці країни, згідно з якою у США ціни на імпортні товари і послуги в травні 2010 р. знизилися на 0,6% порівняно з квітнем ц.р., а ціни на експорт в травні ц.р. щодо попереднього місяця зросли на 0,7%. Крім того, Міністерство фінансів США заявило, що чистий приплив капіталу в країну в квітні 2010 р. склав 15,0 млрд дол.
На цьому тлі в плюсі торгуються цінні папери провідних американських банків. Котирування найбільшого в США банку Bank of America Corp. у першу годину торгів трохи піднялися - на 0,15%, а корпорації Citigroup і банку Wells Fargo & Co. - на 0,9% і 1,39% відповідно. Крім того, в зеленому секторі торгуються сьогодні і цінні папери банків Morgan Stanley (+0,16%) і JP Morgan Chase & Co. (+0,43%).
Позитивна динаміка спостерігається і у котирувань енергетичних компаній США. Підтримку ринку, зокрема, надає зростання цін на "чорне золото". У першу годину торгів вартість акцій нафтового гіганта ConocoPhillips зросла на 1,78%, а його основних конкурентів - Chevron Corp. і Exxon Mobil Corp. - на 0,3% і 0,57% відповідно. Крім того, подорожчали цінні папери нафтесервісного підприємства Schlumberger Ltd. - на 2,18%.
Зміцюнюють свої позиції і американські компанії з гірничого видобутку, котирування яких зростають на тлі підвищення цін на золото. Так, котирування алюмінієвого гіганта Alcoa Inc. і компанії з видобутку міді Freeport-McMoRan Copper&Gold піднялися на 1,85% і 0,78% відповідно, а однієї з найбільших у США сталеливарних компаній U.S.Steel Corp. - на 0,3%. Крім того, дорожчають цінні папери золотовидобувної компанії Newmont Mining Corp. (+0,66%), а також найбільшого в світі виробника землерийного обладнання компанії Caterpillar Inc. (+1,77%).
Серед корпоративних новин варто виділити рішення британського супутникового оператора British Sky Broadcasting Group plc. (BSkyB) відкинути пропозицію американської медіакорпорації News Corp. про викуп повного контролю над компанією за 7,8 млрд британських фунтів (9,4 млрд євро). На думку керівництва BSkyB, сума пропозиції значно занижена. Інвестори позитивно відреагували на подібну відмову, внаслідок чого котирування News Corp. у першу годину торгів зросли на 3,93%.
Не менш успішно складаються торги і для більшості компаній у складі індексу Dow 30. Зростання котирувань, зокрема, спостерігається у американського виробника персональних комп'ютерів Hewlett-Packard Co. (+1,0%), а також виробника мережевого обладнання компанії Cisco Systems Inc. (+0,99%).
Менш успішно складається сьогоднішня торгова сесія для одного з найбільших у США ритейлерів споживчої електроніки Best Buy Co. Inc. Котирування компанії обвалилися на 7,02% після того, як Best Buy відзвітував про прибуток на одну акцію в I кварталі 2010-2011 фінансового року у розмірі 0,36 дол./акція при прогнозі експертів у 0,5 дол./акція.
За станом на 17:25 за Києвом індекс Dow Jones підвищився на 86,23 пункту (+0,85%) - до 10277,12 пункту, індекс S&P - на 10,03 пункту (+0,92%) - до 1099,66 пункту, а індекс Nasdaq - на 26,46 пункту (+1,18%) і становив 2270,42 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся