ua en ru

Фондові торги в США 6 грудня 2011 р. відкрилися незначною зміною провідних індексів

Фондові торги в США 6 грудня 2011 р. відкрилися незначною зміною провідних індексів через день після того, як міжнародне рейтингове агентство S&P помістило довгострокові суверенні кредитні рейтинги 15 країн єврозони в список на перегляд з можливим пониженням. У цей список, в тому числі, були поміщені рейтинги "флагманських" економік Європи - Німеччини та Франції. Агентство буде пильно стежити за розвитком ситуації з борговою кризою в єврозоні і чекати конкретних рішень від європейських лідерів, які можуть бути оприлюднені 9 грудня по підсумками саміту Євросоюзу. Рішення S&P означає, що ймовірність зниження рейтингів поміщених в список держав протягом 90 днів становить 50%.
Крім того, сьогодні S&P помістило довгостроковий кредитний рейтинг Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), що знаходиться на найвищій позначці AAA, в список на перегляд з можливістю зниження. Рейтинг EFSF може бути знижений на одну або дві ступені, якщо агентство знизить рейтинги одного або декількох держав єврозони, які виступають гарантами фонду.
За словами аналітиків, дані дії S&P демонструють, що проблеми, що лежать в корені кризи, що вибухнула, все ще не вирішені.
У відсутність макроекономічних новин США, новини з Європи виходять на перший план. У світлі рішення S&P вся увага учасників ринку буде спрямована на підсумки саміту Євросоюзу, який стане відправною точкою для багатьох рішень.
На відкритті фондових торгів американські банки демонструють змішану динаміку котирувань з тенденцією до зниження: акції Bank of Аmerica і Goldman Sachs підвищилися в ціні на 1,21% і 0,56%, папери Citigroup, Wells Fargo і JPMorgan Chase, навпаки, подешевшали на 1,41%, 0,34% і 1,73%.
Вкрай незначну зміну котирувань демонструють акції нафтогазових компаній США Chevron, ExxonMobil і ConocoPhillips, акції яких подорожчали на 0,26%, 0,07% і 0,03% відповідно. Зростання котирувань в цьому секторі стримується за рахунок порівняно несприятливої ​​ситуації на товарних біржах, де нафта дешевшає.
У сегменті корпоративних новин інвестори зацікавились високотехнологічними компаніями. Сьогодні Міжнародна комісія з торгівлі винесе рішення щодо чергового спору між американською компанією Apple і тайванською HTC. Виробник iPhone звинувачує конкурента у двох порушеннях патентних прав. На відкритті торгів папери Apple знизилися на 0,07%.
Станом на 17:27 за київським часом індекс Dow Jones підвищився на 41,21 пункту (+0,34%) - до 12139,04 пункту, на індекс S&P - підвищився на 1,34 пункту (+0,11%) - до 1259,70 пункту, індекс Nasdaq знизився на 1,61 пункту (-0,06%) - до 2654,27 пункту.