Фондові торги в США 26 жовтня відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі корпоративних новин

Середа 26 жовтня 2011 17:15

Фондові торги в США 26 жовтня 2011 р. відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі корпоративних новин і напередодні повторного саміту лідерів країн Євросоюзу, який відбудеться сьогодні в Брюсселі і буде присвячений програмі виходу з боргової кризи в єврозоні. Досі залишається невирішеним ряд питань, включаючи обсяг списань по державних облігацій Греції та аспекти, пов'язані з Європейським фондом фінансової стабільності. На зустрічі будуть присутні лідери найбільших економік Європи - канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі, а також інші європейські політики, які намагатимуться виробити конкретний план дій щодо подолання проблем.
Зазначимо, що важливим кроком у напрямку вирішення боргової кризи в єврозоні стало те, що німецький парламент схвалив план розширення кредитних можливостей Європейського фонду фінансової стабільності. Це у свою чергу наділило Меркель повноваженнями з обговорення даного питання і вживання необхідних заходів для його врегулювання в рамках що стартує саміту. Дані новини додали позитиву гравців фондового ринку.
До відкриття торговельної сесії був оприлюднений ряд фінансових звітів, майже всі з яких обнадіяли інвесторів. Так, свої фінансові результати представив автомобільний гігант Ford (на тлі чого його котирування піднялися на 3,44% і сприяли зростанню індексу Nasdaq, у розрахункову базу якого входить нафтовидобувна компанія), ConocoPhillips (+1,22%), оборонний концерн Lockheed Martin (-3,88%) і авіабудівний Boeing (+4,6%). Останній порадував учасників торгів ще однією новиною: раніше сьогодні довгоочікуваний авіалайнер компанії Boeing 787 Dreamliner здійснив перший комерційний політ.
Певний вплив на ринок роблять і макроекономічні новини. До початку торговельної сесії Міністерство торгівлі США повідомило, що обсяг замовлень на товари тривалого користування в країні у вересні 2011 р. знизився в порівнянні з попереднім місяцем на 0,8% (при прогнозі зниження на 0,9%). Пізніше вийдуть дані Міністерства енергетики США, які можуть вплинути на котирування компаній енергетичного сектора, включаючи ExxonMobil і Chevron. Напередодні виходу цих даних котирування ExxonMobil і Chevron ростуть на 0,8% і 0,9%.
Станом на 16:57 за Київським часом індекс Dow Jones підвищився на 143,72 пункту (+1,23%) - до 11850,34 пункту, індекс S&P - на 10,61 пункту (+0,86%) - до 1239,12 пункту, індекс Nasdaq - на 14,16 пункту (+0,54%) - до 2652,04 пункту.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся