Фондові торги в США 24 травня завершилися переважно зростанням провідних індексів

Фондові торги в США 24 травня 2012 р. завершилися переважно зростанням провідних індексів. Таким чином інвестори компенсували втрати, зафіксовані на початку сесії, на тлі повідомлення італійського прем'єр-міністра Маріо Монті про готовність переконати Німеччину підтримати ідею випуску єврооблігацій.

Варто відзначити, що більшість країн Євросоюзу (ЄС), а також виконавчий орган влади ЄС - Єврокомісія - виступають на підтримку випуску євробондів. Експерти відзначають, що введення загальноєвропейських боргових зобов'язань дозволить знизити процентну ставку їх обслуговування і полегшить становище Італії, Іспанії та Ірландії. Проте в цьому випадку більш багаті держави, наприклад Німеччина, будуть змушені взяти на себе частину боргових зобов'язань більш бідних.

Негативним фоном для торгів виступили новини з Китаю. Найбільші банки країни оголосили про можливість вперше як мінімум за сім років не досягти цільових показників по позиках, оскільки на тлі скорочення економіки попит на кредити знижується. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що зростання ВВП Китаю в I кварталі 2012 р. сповільнилося до 8,1% при прогнозах аналітиків в 8,3%.

На динаміці котирувань індустріальних і високотехнологічних компаній негативно позначилася публікація банних за обсягом замовлень на товари тривалого користування в США. Так, акції лідера високотехнологічної галузі компанії Apple упали в ціні на 0,9%.

Акції власника найбільшої в світі соціальної мережі інтернет-компанії Facebook, 18 травня ц.р. вийшла на біржу Nasdaq, продовжили торгуватися нижче ціни первинного розміщення в 38 дол./акція. За підсумками торгів 24 травня звичайна акція Facebook коштувала 33,03 дол./акція, проте компанії вдалося утриматися в "зеленій" зоні, продемонструвавши зростання котирувань на 3,2%.

Зростання котирувань спостерігалося серед американських авіакомпаній після того, як найбільший в США банк за обсягом активів JPMorgan Chase підвищив оцінку всієї галузі. На цьому тлі папери US Airways Group подорожчали на 10,6%.

Виробник комп'ютерів Hewlett-Packard відзначився зростанням котирувань на 3,3% після оголошення про намір скоротити штат на 27 тис співробітників. Також інвесторів надихнув фінансовий звіт компанії за II кварталі 2012 фіскального року, згідно з яким показники прибутку і обсягу продажів компанії перевершили очікування аналітиків.

Акції американського виробника ювелірних прикрас і ексклюзивних подарунків Tiffany & Co подешевшали на 6,8% після того, як компанія скоротила прогноз по прибутку і продажам на 2012 р.

За підсумками торгів 24 травня 2012 індекс Dow Jones виріс на 33,60 пункту (+0,27%) - до 12529,75 пункту, індекс S & P - на 1,82 пункту (+0,17%) - до 1,320.68 пункту , індекс Nasdaq знизився на 10,74 пункту (-0,38) - до 2839,38 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в Європі 24 травня 2012 р. завершилися підвищенням провідних індексів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся