Фондові торги в Європі відкрилися 18 серпня зниженням провідних індексів
Фондові торги в Європі відкрилися 18 серпня 2010 р. зниженням провідних індексів, пише РБК. Вплив на європейських гравців продовжує надавати представлена напередодні макроекономічна статистика. Так, німецький Центр економічних досліджень (ZEW) 17 серпня опублікував доповідь, що свідчить, що індекс ділових очікувань в Німеччині в серпні 2010 р. знизився до 14 пунктів проти 21,2 пункту в липні 2010 р., тоді як аналітики прогнозували серпневе значення індикатора на рівні 20 пунктів. З цієї причини на сьогоднішній торговій сесії інвестори схильні уникати ризиків.
Сьогодні від джерел стало відомо, що австралійсько-британська ВНР Billiton Ltd., ймовірно, готується до ворожого поглинання канадського виробника добрив Potash Corp. of Saskatchewan Inc., запропонувавши акціонерам компанії 130 дол. за одну акцію. Операція може обійтися ВНР Billiton у вельми крупну суму, а саме в 39 млрд дол. Це викликало побоювання за капітал і фінансову стабільність компанії як у австралійських, так і у британських інвесторів, а тому цінні папери гірничовидобувного гіганта подешевшали на 0,9%.
Також результати за I півріччя фінансового року опублікувала швейцарська страхова компанія Swiss Life Holding AG. За даними звіту, прибуток компанії за півріччя виріс на 89%, чого ніяк не передбачали аналітики. Таких життєстверджуючих результатів страховикові вдалося добитися завдяки урізуванню витрат і іншим фінансовим рішенням, що довели свою спроможність.
Telekom Austria AG також відзвітувала про результати за перші шість місяців поточного фінансового року. Представлені результати не виправдали прогнозів аналітиків, а тому акції компанії впали в ціні на 0,1%.
Данська компанія A.Р. Moeller-Мaersk також представила сьогодні звіт, що опинився вище за прогнози аналітиків. Чистий прибуток компанії за I півріччя виявився вищим за середні оцінки майже на 50%, а тому цінні папери Moeller-Мaersk на відкритті торгової сесії демонструють зростання - до справжнього моменту вони подорожчали вже на 2,5%.
Вгору пішли також котирування іншої данської компанії - Genmab (+1,1%), яка підвищила прогноз по прибутку на кінець поточного фінансового року. Оптимізм компанії пов'язаний з можливими ефектами від угоди з британською фармацевтичною Glaxosmithkline Plc.
Станом на 11:10 за київським часом британський індекс FTSE 100 знизився на 38,01 пункту (-0,71%) - до 5312,54 пункту, німецький DAX - на 30,05 пункту (-0,48%) - до 6076,35 пункту, французький CAC 40 - на 33,44 пункту (-0,91%) - до 3629,69 пункту, швейцарський SMI - на 14,07 пункту (-0,22%) - до 6345,67 пункту.