Фондові торги в Європі відкрилися 15 жовтня зростанням провідних індексів

Фондові торги в Європі відкрилися 15 жовтня зростанням провідних індексів. Європейські гравці настроєні оптимістично, хоча зберігається невизначеність відносно економіки США, про стан якої відзвітує сьогодні американський уряд. Гравці не поспішають повністю довірятися аналітикам, на думку яких обсяг роздрібних продажів в Сполучених Штатах може вирости на 0,4%, тобто продемонструвати зростання третій місяць поспіль.
Тим часом напрям біржових індикаторів все ще можуть змінити макроекономічні звіти європейських урядів. Статистичне агентство Eurostat о 12:00 за Києвом представить сьогодні два ключові звіти про зміну рівня інфляції і профіцити торгового балансу в зоні звернення єдиної європейської валюти.
Сьогоднішній день був також багатий корпоративними подіями. Напередодні після закриття торгової сесії про фінансові результати за III квартал 2010 р. відзвітував другий за величиною в світі рітейлер, французька компанія Carrefour SA. Чистий обсяг продажів Carrefour за підсумками звітного періоду виріс на 6,7% - до 25,6 млрд євро. Проте компанія скоротила прогноз по валовому прибутку на кінець 2010 р. з 3,1 до 3 млрд євро, що пов'язане з невпевненими показниками компанії в Бразилії. Даний чинник не додав оптимізму європейським фондовим майданчикам, а тому інвестори з охотою розпродавали цінні папери компанії, що подешевшали на 3,2%.
Активні торги проходять по акціях одного з найбільших в світі виробників стільникових телефонів - японсько-шведської компанії Sony Ericsson Mobile Communications AB, що відзвітувала сьогодні за підсумками III кварталу 2010 р. про чистий прибуток в 49 млн дол. проти збитку роком раніше.
Інвестори пожвавилися, отримавши звістку про те, що китайська хімічна компанія Sinochem Group вийшла із змагання за право володіння канадським виробником добрив Potash Corp. of Saskatchewan. Впродовж декількох місяців компанія безуспішно намагалася домовитися про створення консорціуму. Таким чином, єдиним претендентом на придбання Potash залишається австралійсько-британський гірнодубвач ВНР Billiton Ltd., котирування акцій якого знизилися на 0,02%.
Станом на 10:39 за Києвом британський індекс FTSE 100 підвищився на 13,91 пункту (+0,24%) - до 5741,78 пункту; французький CAC 40 - на 13,26 пункту (+0,35%) - до 3832,85 пункту; німецький DAX - на 31,78 пункту (+0,49%) - до 6487,26 пункту; швейцарський SMI - на 7,57 пункту (+0,12%) - до 6448,86 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся