Фондові торги в Європі відкрилися 14 вересня зростанням провідних індексів

Фондові торги в Європі відкрилися 14 вересня зростанням провідних індексів, повідомляє РБК. Проте сьогодні ентузіазм інвесторів вже менше, ніж на відкритті торгових майданчиків напередодні, коли члени базельского комітету домовилися про ухвалення нових вимог до банківського капіталу для забезпечення безпеки фінансової системи від наслідків нових економічних криз. Сьогодні директиви задає макроекономічна статистика провідних країн Євросоюзу. Національне бюро статистики Франції Insee вже опублікувало дані про зміну споживчих цін у Франції в серпні 2010 р., які виросли на 0,2% порівняно з попереднім місяцем, тоді як аналітики чекала інфляція на рівні 0,3%.
Інвестори з великим інтересом очікують звіту Національного статистичного бюро Великобританії, яке також представить статистику по рівню споживчих цін в серпні (згідно прогнозам аналітиків, вони виросли на 3% в річному численні). Європейське статистичне агентство Eurostat відзвітує про зміну обсягу промислового виробництва в зоні євро в липні порівняно з червнем 2010 р. (експерти очікують зростання на 0,1%). Центр економічних досліджень (ZEW) Німеччини повідомить сьогодні значення індексу ділових очікувань у вересні ц.р., який, по прогнозах аналітиків, може знизитися порівняно з опублікованим раніше значенням, - з 14 до 10 пунктів.
У мінус на відкритті торгової сесії пішли котирування найбільшого в Нідерландах девелопера Corio NV (-0,9%), оскільки аналітики фінансової і страхової компанії ING Groep NV знизили рекомендації по акціях компанії з "купувати" до "тримати".
Разом з тим в позитивній зоні торгуються цінні папери найбільшого в світі виробника освітлювального обладнання Royal Philips Electronics NV (+1%). Компанія сьогодні повідомила, що її метою є щорічне зростання обсягу продажів, що принаймні на 2% перевищує світове зростання ВВП, протягом найближчих 5 років.
Інвестори також з охотою скуповують акції найбільшого в світі виробника цементу - французькій компанії Lafarge SA (+1%). Сьогодні у французьких ЗМІ з'явилося інтерв'ю з виконавчим директором компанії Бруно Лафоном, який повідомив, що борг Lafarge знаходиться під контролем. Крім того, за його словами, компанія не виключає продажу деяких підрозділів.
Станом на 10:51 за Києвом британський індекс FTSE 100 підвищився на 12,13 пункту (+0,22%) - до 5577,66 пункту, швейцарський SMI - на 2,89 пункту (+0,04%) - до 6474,66 пункту, французький CAC 40 - на 10,06 пункту (+0,27%) - до 3777,21 пункту, а німецький DAX - на 11,74 пункту (+0,19%) - до 6273,42 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся