Фондові торги в Європі 2 лютого відкрилися підвищенням провідних індексів

Четвер 02 лютого 2012 11:00

Фондові торги в Європі 2 лютого відкрилися підвищенням провідних індексів услід за зростанням котирувань на біржах США і Азії. Переговори про злиття між гірничовидобувачами - швейцарською Xstrata і Glencore International Plc. - підштовхнули вгору котирування компаній даного сектору. Папери Xstrata виросли в ціні більш ніж на 10%, акції британо-австралійських ВНР Billiton і Rio Tinto - на 1,5% і 1,6% відповідно.

На позитивній території відкрилися торги для данської фармацевтичної компанії Novo Nordisk, акції якої подорожчали на 1,3% на тлі фінансового звіту, що перевищив очікування аналітиків, в якому компанія повідомила про значне зростання прибутку за підсумками IV кварталу 2011 р.

Відзначимо, що корпоративні новини продовжують чинити істотний вплив на європейський фондовий ринок. Папери шведсько-фінської телекомунікаційної групи Teliasonera виросли в ціні на 1,3% після публікації фінансових даних за 2011 р.

В той же час зростання котирувань стримується невизначеністю, пов'язаною з ходом переговорів між владою Греції і представниками приватного сектору про реструктуризацію боргу. Якщо переговори за програмою PSI (передбачає участь приватного сектору в скороченні грецького держборгу) не увінчаються успіхом найближчим часом, Греція не зможе розплатитися із зобов'язаннями в другій половині березня ц.р., внаслідок чого країну може чекати дефолт. Нагадаємо, програма PSI є ключовою умовою надання Греції чергового пакету фінансової допомоги від "трійки" міжнародних кредиторів.

По ходу сесії інвестори стежитимуть за розміщенням держоблігацій Франції і Іспанії. Пізніше на хід фондових торгів в Європі може вчинити вплив американська макроекономічна статистика, яка буде обнародувана о 15:30 за київським часом. Міністерство праці США повідомить про кількість первинних вимог щодо виплати з безробіття за черговий звітний тиждень. Аналітики прогнозують, що показник знизиться до 371 тис. з 377 тис. звернень за тиждень, що завершився 28 січня 2012 р.

Станом на 10:33 за київським часом британський індекс FTSE 100 підріс на 1,75 пункту (+0,03%) - до 5792,47 пункту, німецький DAX підвищився на 19,50 пункту (+0,29%) - до 6636,14 пункту, французький CAC 40 виріс на 20,14 пункту (+0,60%) - до 3387,60 пункту, а швейцарський індекс SMI піднявся на 0,53 пункту (+0,01%) - до 6070,44 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 2 лютого завершилися підвищенням індексу Nikkei на 0,76%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся