Фонд гарантування вкладів просить в уряду 8 млрд гривень

НовиниФінанси    12.09.2016 - 14:53
Фото: у ФГВФО закінчились гроші
Фото: у ФГВФО закінчились гроші
ФГВФО планує розширити реєстр вкладників банку "Михайлівський" Суд унеможливив незаконний продаж майна "Ерде Банку"

Активи фонду скоротилися до критичного рівня

Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) звернувся за фінансовою допомогою до уряду. Про це йдеться в проекті постанови Кабміну "Про забезпечення надання кредиту ФГВФО" та пояснювальній записці до нього, - повідомляє портал FinClub.

Згідно з документом, фонду не вистачає коштів для компенсації вкладникам збанкрутілих банків. Тому фонд розраховує на отримання від уряду 8 млрд гривень найближчим часом.

"Міністерство фінансів з метою надання кредиту ФГВФО здійснює випуск ОВДП у розмірі 7,941 млрд гривень з терміном обігу до 15 років та відсотковою ставкою до 10% річних в обмін на векселі, видані Фондом", – йдеться в проекті постанови.

У пояснювальній записці до проекту йдеться, що Фонд звернувся до уряду за грошима з двох причин відразу.

По-перше, з початку року обсяг коштів ФОНДУ на виплати гарантованих депозитів скоротився на 70%. Якщо на 1 січня 2016 року у фонду було фінансових ресурсів на 14,084 млрд гривень, то до 1 серпня (останні оприлюднені дані) — вже 7,458 млрд гривень (скорочення на 47%). У цьому році Фонд проводить виплати вкладникам таких великих банків, як: "Хрещатик", "Михайлівський", "Євробанк" і "Фідобанк". Якщо ресурси Фонду впали більш ніж на 70%, значить залишки коштів склали менше 4,22 млрд гривень.

Друга причина: активи фонду впали нижче критичної позначки в 2,5% від загального обсягу гарантованих депозитів у системі.

Нагадаємо, раніше НБУ і Мінфін заявили, що підтримають ФГВФО у виплатах вкладникам банків-банкрутів.

Читайте в розділі

"Платинум Банк" оскаржив у суді позов Vodafone на 250 млн гривень

НБУ врегулював порядок касового обслуговування банків

Гонтарєва вважає "реалістичним" закладений в бюджет-2017 курс гривні

On Top