ua en ru

Фірма батька депутата Мішалова добудує спорткомплекс у Полтаві за таємними цінами, - розслідування

Фірма батька депутата Мішалова добудує спорткомплекс у Полтаві за таємними цінами, - розслідування Фото: В’ячеслав Мішалов

Після обрання Мішалова депутатом Дніпровської міськради фірма його батька отримала підрядів на 694,08 млн гривень

Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому 5 липня за результатами тендеру замовило ТОВ "Майстер-Буд" будівництво спортивно-видовищного комплексу з приміщеннями громадського обслуговування по вул. Петра Юрченка, 1-а за 102,32 млн грн. Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на дані у системі "Прозорро".

Зазначається, що у 2014 році ТОВ "Райагробуд" виграло тендер щодо цього об’єкту на 56,10 млн грн. У 2015 році йому відписали на додаткові роботи ще 14,50 млн грн.

Згідно з інформацією "Наших грошей", за нинішньою угодою з "Майстер-Будом", до кінця 2018 року добудують та обладнають триповерховий спортивно-видовищний комплекс на 411 осіб із двома басейнами 50х21 м і 25х7,9 м, залом 12х24 м, трибунами на 298 глядачів і сауною, а також благоустроять територію. Гарантійний строк становить десять років.

При цьому, за даними журналістів, підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Цього року передбачено фінансування в розмірі 11,40 млн грн. Ціна угоди на 0,05% нижче від очікуваної вартості закупівлі в 102,38 млн грн.

Зазначається, що єдиним конкурентом було київське ТОВ "КБК" Ігоря Петрика з Полтавської області, яке трохи знизило ціну під час аукціону, на відміну від переможця. "Наші гроші" підкреслюють, що раніше цією фірмою володіли Кирило Москаленко і ВАТ "Інтерресурси" (нині – ТДВ), контрольоване ним же та його батьком Миколою Москаленком – екс-головою міськвиконкому Кіровограду, відомим як голова Кіровоградської обласної організації партії "Сильна Україна".

Бенефіціарами фірми "Майстер-буд" через ТОВ "Юніком Капітал" є Михайло Тульчинський, Лариса Флакс і Дмитро Мішалов.

Як відомо, син останнього В’ячеслав Мішалов із березня 2016 року є секретарем Дніпровської міськради. Раніше Дмитро Мішалов був відомий як перший віце-президент компанії "ПриватЛенд".

За інформацією "Наших грошей", раніше спільний бізнес із Мішаловим також мав екс-голова адміністрації президента Борис Ложкін. Бізнес-партнером Ложкіна також був нинішній голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Після обрання Мішалова-молодшого депутатом Дніпровської міськради у 2015 році від "Самопомочі" фірма його батька отримала підрядів на 694,08 млн грн, переважно в тих же міськради та ОДА. До цього останній тендер вона виграла ще у 2013 році (34,19 млн грн "Київпастрансу" на реконструкцію трамвайної лінії по вул. Дмитрівській у Києві).

Нагадаємо, раніше лідер партії "Самопоміч" Андрій Садовий повідомив, що політсила звернулася з листом в Національне антикорупційне бюро України з проханням перевірити інформацію про можливі зловживання службовим становищем в особистих інтересах та інтересах членів своєї сім'ї секретарем Дніпровської міської ради від "Самопомочі" В'ячеславом Мішаловим.