Фінансові регулятори США розкритикували план Обами щодо реформи системи іпотечних платежів

Фінансові регулятори США розкритикували план президента країни Барака Обами щодо реформи системи іпотечних платежів. Раніше Обама запропонував скоротити зобов'язання за іпотечними платежами для власників нерухомості, що зазнають труднощі.

«Передбачувані позитивні сторони даного рішення не перевищуьб витрати і ризики», - заявив глава Фінансового агентства з федеральних житлових програмам (Federal Housing Finance Agency) Едвард Демарк, передає Reuters. Дане агентство займається перевіркою діяльності двох провідних іпотечних компаній США - Fannie Mae і Freddie Mac.

Коментарі Демарка викликали критику міністра фінансів США Тімоті Гайтнера, який у листі на ім'я глави агентства повідомив, що не вважає його рішення оптимальним для США. «Використання спрямованих скорочень іпотечних зобов'язань стане довгоочікуваною підтримкою значної кількості домовласників, допоможе виправити ситуацію на ринку житла в країні і, в кінцевому підсумку, приведе до прибутку для платників податків», - сказав Гайтнер.

Адміністрація Білого дому прогнозує, що в разі успішної реалізації плану зі скороченням іпотечних зобов'язань казна може заощадити до 1 млрд дол. Експерти на чолі з Демарк оцінюють можливу економію, в кращому випадку, в 500 млн дол.

В даний час в США 11 млн домовласників повинні по кредиту за житло більше, ніж вартість самої нерухомості. Обвал на ринку житла в США в 2006-2007 рр., який почався з Каліфорнії, привів до глобальної економічної кризи 2008-2009 рр.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся