ua en ru

Філатов вимагає, щоб Коломойський зробив вибір на його користь, - експерт

Філатов вимагає, щоб Коломойський зробив вибір на його користь, - експерт Фото: Андрій Миселюк

Головним адресатом цієї заяви Філатова є саме Ігор Коломойський

Справжнім адресатом ультиматуму, який пред'явив мер Дніпра Борис Філатов керівництву партії "УКРОП", є Ігор Коломойський. І сам факт такого звернення до партійного керівництва "Кропу" може свідчити про те, що Філатов продовжує перебувати в "орбіті" Коломойського і боротися за привілейоване місце в його політсилі. Про це заявив директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк, передають українські ЗМІ.

Експерт звертає увагу на те, що звернення Бориса Філатова до керівництва "Кропу" свідчить про те, що мер Дніпра прагне залишитися на провідних ролях у політичній силі екс-губернатора Дніпропетровської області, незважаючи на те, що протягом останнього року неодноразово з'являлася інформація про їх політичному розлучення.

"Взагалі саме перебування Філатова в партії "Укроп" фактично свідчить про його перебування в орбіті Коломойського - реального бенефіціара політсили. Хоча, звичайно ж, роль і політична вага Філатова після обрання на пост мера Дніпра зросли", - зазначає Андрій Миселюк.

При цьому, підкреслює експерт, головним адресатом цієї заяви Філатова є саме Ігор Коломойський, який є єдиною людиною, який може дозволити його конфлікт з Віталієм Купрієм.

"Філатов ніде не згадує імені реального бенефіціара "Кропу", проте ясно, що адресатом цього послання є саме він. А значить - версія з фіктивним розлученням Коломойського і Філатова отримує додаткові аргументи", - зазначив директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог".

"За неофіційною інформацією "політичне розлучення" між Коломойським і Філатовим відбувся після обрання останнього на посаду мера Дніпра. Проходила навіть інформація про те, що люди Геннадія Корбана Філатова були зачищені з партії "Укроп". Тепер виявляється, що Філатов не просто залишається членом партії, але ще й оголошує ультиматуми керівництву "Кропу" щодо тих членів партії, з якими він не зміг знайти спільну мову", - нагадує експерт.

За його словами, той факт, що Філатов виносить внутрішньопартійний конфлікт в публічну площину, говорить про те, що нардеп Купрій є для мера Дніпра досить серйозним опонентом, переграти якого кулуарними методами вже не виходить. А значить - потрібно підключати важку артилерію у вигляді публічного з'ясування стосунків і створення некомфортною ситуації для керівництва "Кропу".

"У подібних питаннях Філатов -визнаний майстер, однак іміджевий збиток, який він своїми діями завдає "Кропу", досить болюче. Якщо в результаті цього конфлікту Філатов таки переграє Купрія і зміцнить свої позиції в партії, можна з повною впевненістю констатувати, що розлучення Коломойського і політичного дуету Корбан-Филатов був політичної інсценуванням. А сама група дніпропетровського екс-губернатора як і раніше залишається єдиною", - підкреслює Андрій Миселюк.

З іншого боку, зазначає експерт, буде цікаво подивитися, як тепер рядові члени "Кропу" поставляться до заявлениям мера Дніпра, за словами якого більшість з них їм самим і Геннадієм Корбаном "були знайдені на смітнику".

Нагадаємо, народний депутат, член політичної партії "УКРОП" Віталій Купрій заявив проуществовании в Дніпрі схем розкрадання державного і комунального майна, які покриваються мером Дніпра Борисом Філатовим. З інформацією про цих схемах депутат звернувся в правоохоронні органи, зокрема, в Національне антикорупційне бюро.

відповідь Філатов поставив ультиматум про вихід з партії "УКРОП" (в президію політради якої він досі входить), якщо Віталія Купрія не виключать з партії.

Віталій Купрій, коментуючи ультиматум Філатова, заявив, що тільки за 2016 рік він отримав більше ста скарг про порушення прав людей в Дніпрі. Зі свого боку він направив більше 60 звернень до Філатову. У 2017 році ситуація погіршилася. Крім того, за словами депутата, йому стало відомо про корупційні схеми в оточенні мера Дніпра, і "шістдесят першу скаргу" він направив вже в НАБУ.

Нардеп додав, що зараз знаходиться в Генеральній прокуратурі України, і у цього відомства є не менше питань до керівництва Дніпра